چگونه شکم و پهلو خود را لاغر کنیم؟

0

داشتن هیکل خوب و بدن تراشیده یکی از دغدغه ها و آرزوهای حال حاضر مردم در جهان است. چاقی و اضافه وزن مخصوصاً در نواحی شکم و پهلو بیش از هر پخش دیگر از بدن دردسرساز و آزاردهنده است به همین دلیل اغلب مردم به دنبال پاسخ پرسش “چگونه شکم و پهلو خود را لاغر کنیم؟” هستند. چاقی شکم و پهلو نه تنها زیبایی افراد را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه برای سلامت نیز بسیار خطرناک است. روش های مختلفی برای لاغری شکم و پهلو وجود دارند که نتیجه گرفتن از آن ها تنها نیازمند صبر، پشتکار و تداوم است. استفاده از داروهای لاغری برای لاغر کردن شکم و پهلو و حتی کل بدن می تواند یک انتخاب نادرست و حتی خطرناک باشد. توصیه اکثر پزشکان، استفاده روش های صحیح لاغری همچون ورزش و انتخاب رژیم غذایی مناسب و پرفیبر است که جزییات آن را می توانید در ادامه بخوانید.

رژیم غذایی برای آب کردن شکم و پهلو

برای آب کردن چربی های شکم و پهلو قبل از هر چیز باید به رژیم غذایی خود توجه کنید زیرا مقدار کالری دریافتی نقش مهمی در لاغر کردن شکم و پهلو شما دارد. منظور از رژیم غذایی حذف تعدادی از خوراکی ها و غذاها نیست بلکه کنترل حجم کالری دریافتی از خوردن هر غذا یا خوراکی است. در همین راستا توصیه می شود که برای خود برنامه غذایی ماهانه کاهش وزن تنظیم کنید. در صورت نیاز، با مشاوران تغذیه مشورت کنید.

به جای خوردن غذاهای پر چرب و شیرینی جات به سراغ خوراکی های فیبر دار و آب‌دار همچون میوه ها و سبزیجات بروید. این خوراکی ها تا ساعاتی شما را سیر نگه می دارند به همین دلیل کمک خوبی برای کم کردن چربی های دور شکم شما هستند به شرط آنکه در کنار آن حتماً ورزش و پیاده روی را مد نظر داشته باشید. جو دوسر، بادام، کاهو، دارچین، سیب، سرکه سیب، شکلات تلخ، روغن زیتون، دارچین، آب، آجیل ها و غیره از این دست خوراکی ها و نوشیدنی های مفیدی هستند که برای کاهش وزن بسیار توصیه می شوند زیرا این خوراکی ها به عنوان خوراکی های چربی سوز شناخته می شوند و شما را از پرخوری های معمول دور می کنند.

لاغری شکم و پهلو با ورزش

ورزش بهترین روش برای لاغر کردن شکم و پهلو است به شرط آنکه به درستی و مداوم انجام شود. دراز و نشت و دوچرخه سواری اولین ورزش هایی هستند که افراد برای لاغری نواحی شکم و پهلو انجام می دهند اما حقیقت مقداری متفاوت است. در واقع لاغری موضوعی به معنای لاغر کردن فقط یک بخش از بدن آن هم با ورزش ممکن نیست. شما زمانی می توانید چربی های شکم و پهلو خود را آب کنید که نرمش ها و ورزش های مناسبی را انجام دهید نه اینکه فقط به دراز و نشت اکتفا کنید. قبل از هر چیز، تمرین های زیر را در برنامه ورزشی خود بگنجانید:

 • حرکت کرانچ
حرکت کرانچ
 • حرکت پل معکوس
حرکت پل معکوس
 • حرکت لگد به عقب
حرکت لگد به عقب
 • حرکات پیلاتس
 • اسکات
اسکات
 • حرکت قایق
حرکت قایق
 • ورزش های هوازی
ورزش های هوازی

دستگاه های لاغری شکم و پلو

برای لاغری سریع شکم و پهلو دستگاه های بدنسازی مخصوصی طراحی شده اند. دستگاهایی که تمرکز آن ها نقاط شکم و پهلو است و به شما کمک می کنند تا به درست ترین شیوه ممکن بتوانید چربی های شکم و پهلو خود را آب کنید. در حاضر دستگاه های مختلفی با برندهای متفاوتی برای این کار وجود دارند که از مکانیسم ورزش برای کوچک شدن شکم و پهلو بهره می برند.

دستگاه دراز نشست

دستگاه دراز نشست Smart Wonder Core یک دستگاه کاربردی برای آب کردن چربی های شکم و پهلو است. این دستگاه به شما کمک می کند تا حرکات ورزشی مناسب برای چربی سوزی چربی های نواحی شکم را انجام داده و عضلات این ناحیه را به زیباترین شیوه ممکن تقویت کنید. از ویژگی های این دستگاه می توان به تحمل وزن تا ۱۲۰ کیلوگرم، سایز کوچک آن و همچنین داشتن چندین فنر اشاره کرد.

دستگاه دراز نشست Smart Wonder Core
دستگاه دراز نشست Smart Wonder Core

دستگاه چرخ رول برای آب کردن چربی های شکم

دستگاه چرخ رول یا چرخ تمرین شکم مدل ۷۰ یکی از دستگاه های کوچک و کاربردی ایروبیک و تناسب اندام برای پاسخ پرسش “چگونه فقط شکم را لاغر کنیم” است. شما با کمک این دستگاه در آپارتمان یا منزل خود به راحتی می توانید  حرکات شکم را انجام دهید. در این دستگاه یک فنر برگشت تعبیه شده است به همین دلیل فشار تمرین را تا حد زیادی کاهش می دهد. در یک کلام دستگاه چرخ تمرین شکم مدل ۷۰ با قیمت مناسب و سایز کوچکی که دارد یک ابزار مفید و کاربردی برای کوچک کردن سریع شکم است به طوری که کارایی مدل های گران تر و بزرگتر رادر خود دارد.

دستگاه چرخ رول یا چرخ تمرین شکم مدل 70
دستگاه چرخ رول یا چرخ تمرین شکم مدل ۷۰

توپ تناسب اندام

در کنار دستگاه های بدنسازی برای آب کردن چربی های شکم و پهلو، توپ تناسب اندام یا توپ بدنسازی پیلاتس تایتان فیتنس مدل GYM BALL 75Cm نیز وجود دارد که ساده ترین روش برای لاغری چربی های شکم و پهلو است. این توپ ظاهر و کاربرد خارق العاده ای که دارد به شما کمک می کند تا عظلات بیشتری از نواحی شکم و پهلو خود را در هنگام ورزش درگیر کرده و چربی های بیشتری را آب کنید به همین دلیل در مدت زمان کوتاهی به هیکل مورد دلخواه خود برسید. قطر این توپ ۷۵ سانتی متر، وزن آن ۱۲۰۰ گرم و دارای تلمبه است.

توپ تناسب اندام
توپ تناسب اندام

لاغری شکم و پهلو با کمک دستگاه های لاغری موضعی

روش دیگر برای آب کردن چربی های شکم و پهلو استفاده از دستگاه های موضوعی آب کردن چربی هستند. این دستگاه ها چربی های اشباع شده زیر پوست شما را به ساده ترین شیوه ممکن آب می کنند. این چربی ها وزن چندانی در بدن ندارند بلکه فقط با تجمع در نواحی شکم و پهلو، ظاهری نازیبا و دفرمه را بر روی بدن ایجاد می کنند. دستگاه های زیر به همین منظور طراحی و استفاده می شوند و با عنوان دستگاه های لاغری موضوعی شکم و پهلو شناخته می شوند:

 • کرایولیپولیز cryolipolysis)) از معجزه های لاغری معتبر در دنیا به شمار می آید که از روش فریز کردن سلول های چربی تا دمای منهای ۱۰ درجه به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه استفاده می کند.
 • رادیوفرکانسی لاغری دیگر روش لاغری شکم و پهلو است که از موج های رایوفرکانسی یا RF برای ذوب کردن چربی ها و هدایت آن ها به سیستم لنفاوی و در نهایت دفع چربی ها از طریق ادرار استفاده می کند.
 • کویتیشن نمونه بعدی دستگاه های لاغری سریع شکم و پهلو است که از امواج اولتراسوند برای این کار استفاده می کند.
 • اسکالپشور یکی از روش های لاغری شکم و پهلو با کمک لیزر است که از تکنولوژی لیزر برای آب کردن چربی های موجود زیر پوست استفاده می کند. در حقیقت استفاده از این روش به کاهش سایز شکم و پهلو شما کمک شایانی می کند.
 • دستگاه ال پی جی (LPG) یک روش موثر برای کاهش چربی های شکم و پهلو است که از غلطک های مکانیکی به عنوان لیپوماساژ برای ماساژ بدن و آزادسازی چربی ها استفاده می کند.
 دستگاه های لاغری موضعی

 جمع بندی

کاهش وزن برای لاغری بدن به خصوص لاغری شکم و پهلو کار چندان دشواری نیست فقط به یک اراده قوی و یک برنامه منسجم نیاز دارد. قبل از اقدام برای کاهش وزن خود و آب کردن چربی های شکم و پهلو نیاز است که سایز دور شکم و کمر خود را بگیرید و آن را در جایی یادداشت کنید. سپس از میان روش های اشاره شده، برنامه غذایی چربی سوز شکم و پهلو خود را بنویسید در این برنامه غذایی حتماً باید رژیم غذایی یا خوراکی های مناسب برای آب کردن شکم و پهلو را بگنجانید. نکته بعدی، داشتن برنامه ورزشی روزانه برای کوچک کردن شکم و پهلو را فراموش نکنید. تفاوتی ندارد که از دستگاه های بدنسازی یا نرمش های روزانه برای ورزش استفاده می کنید بلکه نکته مهم، مداوم بودن ورزش هاو نرمش هاست. در آخر، ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز را حتماً در نظر داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما