پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

0

آشنایی با پرفروش ترین کتاب های روانشناسی می تواند یک فرصت ایده آل برای آن دسته از افرادی باشد که به اصول روانشناسی علاقه زیادی دارند و می خواهند چارچوب زندگی خود را بر پایه قواعد حاکم بر این علم بنا کنند. همان طور که می دانید کتاب خواندن لذت خاص خود را دارد و هیچ سرگرمی نمی تواند لذت مطالعه یک کتاب آموزنده را به فرد منتقل کند. کتاب های روانشناسی با ارائه اطلاعات مفیدی در زمینه شخصیت افراد، روش درست برخورد با دیگران، روش درست زندگی و مقابله با مشکلات و غیره کمک زیادی به رشد شخصیتی افراد می کنند. بر همین اساس ما در این مطلب سعی داریم یک مجموعه از پرفروش ترین کتاب های روانشناسی که به صورت ترجمه شده و در داخل کشور در دسترس عموم قرار دارند را به شما مخاطبان عزیز معرفی کنیم.

کتاب تفکر، سریع و کند در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب «تفکر، سریع و کند» نوشته دانیل کانمن یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط فروغ تالو صمدی ترجمه شده و انتشارات «در دانش بهمن» کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۶۸۱ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۱۶ را بدان اختصاص داده اند.

نویسنده در این کتاب که برنده نوبل اقتصاد نیز بوده دو نظام فکری را به ما معرفی می کند. نظام اول که به نظام شهودی، سریع و احساسی معروف هست و نظام دوم که کندتر از نوع اول بوده و با عنوان نظام منطقی و شورایی شناخته می شود. همچنین نویسنده در این کتاب به این موضوع می پردازد که توضیح مسائلی چون تأثیر خطاهای شناختی، اعتماد زیاد به راهبردها و غیره با درک درست این دو نظام فکری امکان پذیر است. کالمن در کتاب خود به مخاطب می فهماند که در برخی شرایط نباید بر شهود تکیه کرد و لازم است در چنین شرایطی روند تصمیم گیری کندتر شود.

کتاب تفکر، سریع و کند در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب فرضیه خوشبختی؛ یافتن حقیقت مدرن در خرد باستان

کتاب «فرضیه خوشبختی؛ یافتن حقیقت مدرن در خرد باستان» نوشته جاناتان هایت یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط ساناز فرشید فر ترجمه شده و انتشارات نوین توسعه کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۲۸۸ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۱۱ را بدان اختصاص داده اند.

نویسنده در این کتاب به این موضوع می پردازد که یافتن معنای زندگی آن طور که ما فکر می کنیم پیچیده و سخت نیست و برای باز کردن بیشتر این موضوع به ده حقیقت کشف شده و مهم در تمدن های بزرگ دنیا اشاره می کند. وی معتقد است که همین حقایق مهم در زندگی مدرن امروزه بسیار راهگشا بوده و بستر را برای شکوفایی هر چه بیشتر انسان فراهم می کنند. حقایقی چون «چیزی که شما رو نمی کشه قطعاً قوی تر می کنه»، «با مردم طوری رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند» و غیره از موضوعاتی هستند که در این کتاب بدان پرداخته می شود.

فرضیه خوشبختی در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب تغییر؛ چطور وقتی تغییر سخت است تغییر کنیم

کتاب «تغییر؛ چطور وقتی تغییر سخت است تغییر کنیم» نوشته چیپ هیث و دن هیث یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط گروه «سبکتو» ترجمه شده و انتشارات سبکتو کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۱۳۱ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۰۳ را بدان اختصاص داده اند.

در این کتاب بدین موضوع پرداخته می شود که چرا ایجاد تغییرات بنیادی در اجتماع، سازمان ها و حتی زندگی سخت بوده و در ادامه راه حل هایی را برای پاسخ به این سؤال ارائه می دهد. نویسنده در این کتاب مشخص می کند که سختی این موضوع بخاطر ناسازگاری موجود در نظام ذهنی افراد است. ذهن احساسی و ذهن منطق گرای افراد همواره در حال کشمکش با هم بوده و انتظاراتی متفاوت از یکدیگر دارند. ذهن احساسی به دنبال روند ساده زندگی و ذهن منطق گرا به دنبال تغییر ساختار است.

کتاب تغییر در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب هنر عاشقی در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب «هنر عاشقی» نوشته «مورگان اسکات پک» یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط زهرا ادهمی ترجمه شده و انتشارات خاتون کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۴۵۹ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۰۶ را بدان اختصاص داده اند.

در توضیح مختصر و مفید این کتاب می توان گفت که شما با مطالعه آن می توانید عشق را از وابستگی تشخیص دهید. همچنین با کمک این کتاب می توانید خود واقعی تان را پیدا کرده و پدر و مادرهای بهتری برای فرزندان خود باشید. نویسنده در این کتاب به سخت بودن زندگی اشاره دارد و در ادامه با بیان موضوعاتی شما را در کسب معنویت در زندگی و درک متقابل از یکدیگر راهنمایی می کند.

کتاب هنر عاشقی در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب والدین هشیار در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب والدین هشیار نوشته «شفالی ساباری» یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط اکرم کرمی ترجمه شده و انتشارات صابرین کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۲۸۷ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۲۸ را بدان اختصاص داده اند.

همان طور که می دانید والدین به طور ناخواسته کمبودهای احساسی و خلل های روانشناختی خود را به فرزندان خود منتقل می کنند. از نظر نویسنده این کتاب فرزندان نمایانگر خود فراموش شده والدین شان هستند. وی همچنین معتقد است اگر والدین خود واقعی شان را پیدا کنند بهتر می توانند با فرزندان خود ارتباط برقرار نمایند و آن نگاه بالای پدر و مادر به فرزند جای خود را به یک نگاه دو طرفه می دهد.

کتاب والدین هوشیار در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب باهوش‌‌تر، بهتر، سریع‌‌تر؛ رمز و رازهای بهره‌وری در زندگی و کسب‌وکار

کتاب «باهوش‌ تر، بهتر، سریع ‌تر؛ رمز و رازهای بهره‌وری در زندگی و کسب ‌وکار» نوشته «چارلز دوهیگ» یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط حسین خدادادی ترجمه شده و انتشارات «آموخته» کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۲۸۱ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۳٫۹۳ را بدان اختصاص داده اند.

کتاب مردم مشوش اثر فردریک بکمن؛ روایتی غیرمنتظره درباره مردمی کاملا عادی

نویسنده در این کتاب به علم بهره وری می پردازد و مشخص می کند که چطور با کمک این علم می توان در مسیر پیشرفت گام نهاد و با مشکلات و اضطراب های موجود در این مسیر مقابله کرد. همچنین نویسنده در این کتاب با کمک گرفتن از داستان های جذاب سعی دارد دلایل شکست و ناکارآمدی افراد و کسب و کارها را توضیح دهد و به آنها بفهماند که بدون گذشتن از چیزهایی که داریم می توان به چیزهای جدیدی دست یافت.

کتاب باهوش تر بهتر سریع تر در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب غریزه اراده در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب «غریزه اراده» نوشته کلی «مک گونیگال» یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط حدیث مددی ماهانی و مسعود پهلوان ترجمه شده و انتشارات «اشراقی» کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب حاوی نکات انگیزشی و مفیدی بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۱۱ را بدان اختصاص داده اند.

نویسنده این کتاب معتقد است که اراده بیشتر از اینکه یک خصلت معنوی باشد یک واکنش ذهنی-جسمی بوده که با تمرین ذهن آگاهی، تغذیه مناسب، خواب کافی و غیره می توان آن را تقویت کرد. البته اراده زیادی نیز برای سلامتی مفید نبوده و در برخی موارد دست کشیدن از کنترل یک موضوع می تواند شرایط را برای در دست گرفتن مجدد آن فراهم کند. همچنین در این کتاب به یک سری تمرین مؤثر بر تقویت اراده پرداخته شده است.

کتاب غریزه اراده در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب چشم ذهن؛ علم جدید تحول فردی

کتاب «چشم ذهن؛ علم جدید تحول فردی» نوشته «دنیل جی سیگل» یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط فروغ هدایی ترجمه شده و انتشارات «ذهن ‌آویز» کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۴۲۷ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۱۵ را بدان اختصاص داده اند.

نویسنده این کتاب که از فعالان حوزه سلامت ذهن بوده در کتاب خود به مهارت های بالقوه ای اشاره دارد که می توانند زندگی افراد را دستخوش تغییرات مثبت و بزرگ زیادی کند. همچنین این کتاب برای افرادی که نمی توانند از هراس درونی خود رها شوند یا توانایی کنترل خشم خود را ندارند و یا معتقدند هر کاری که می کنند نمی توانند به هدف مدنظر خود دست یابند، می تواند یک راهنمای خوب و ارزشمند باشد.

کتاب چشم ذهن در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب ناشناخته؛ زندگی اسرارآمیز مغز در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

کتاب «ناشناخته؛ زندگی اسرارآمیز مغز» نوشته «دیوید ایگلمن» یکی از بهترین کتاب های منتشر شده در زمینه روانشناسی بوده که در لیست پرفروش ترین کتاب های روانشناسی در این مطلب قرار می گیرد. این اثر توسط معصومه ملکیان ترجمه شده و انتشارات «سایلاو» کار نشر آن را بر عهده داشته است. این کتاب دارای ۳۵۲ صفحه بوده و مخاطبان در شبکه اجتماعی کتاب گودریدز نمره ۴٫۰۶ را بدان اختصاص داده اند.

نویسنده این کتاب که شهرت زیادی در حوزه عصب شناسی دارد، در اثر خود به ژرف بودن ناخودآگاه انسان می پردازد. او با طرح موضوعاتی چون سخت بودن رازداری در انسان ها، واکنش نشان دادن اعضای بدن در هنگام مواجهه با خطر، عصبانی شدن از خود و غیره، اسرار شگفت انگیزی را در مورد این بعد عمیق انسانی آشکار می سازد و از حالات مغز در این شرایط و تناقض های آن می گوید.

کتاب ناَشناخته در پرفروش ترین کتاب های روانشناسی

سخن آخر

افکار و رفتارهای کنونی ما تأثیر بسزایی بر شرایط و موفقیت ما در آینده نزدیک دارد؛ پس لازم است افکار خود را به گونه ای پرورش دهیم که بتوانیم در آینده نزدیک به آنچه مورد انتظار ماست به طور تمام و کمال دست یابیم. پرورش افکار و رفتار نیز نیازمند پیروی از یک سری قواعد و الگوها بوده که کتاب های روانشناسی می توانند بستر خوبی برای آموزش این قواعد و الگوها باشند. لذا ما در این مطلب تحت عنوان پرفروش ترین کتاب های روانشناسی سعی کردیم بهترین و مفیدترین کتاب های منتشر شده در این حوزه را به شما معرفی کنیم که امیدواریم این اطلاعات مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما