راهنمای خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

0

خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱ مستلزم آگاهی از یک سری اطلاعات در مورد مشخصات و برندهای عرضه کننده انواع یخچال ایرانی بوده که می تواند راهنمای خوبی برای خرید این دستگاه ها باشد. امروزه برندهای داخلی زیادی پا به پای برندهای خارجی در حال عرضه انواع یخچال و فریزر در مدل ها، طرح ها، رنگ ها و ظرفیت های مختلف هستند. بر همین اساس ما در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی انواع یخچال، به بررسی برندهای ایرانی و نام آشنای عرضه کننده این دستگاه ها بپردازیم و در آخر به نکات لازم در خرید یک یخچال ایرانی باکیفیت اشاره کنیم.

معرفی انواع یخچال

با توجه به نوع ساختار، طراحی، ابعاد و نیاز کاربران، یخچال های ایرانی را می توان به چهار دسته یخچال فریزر بالا، یخچال فریزر پایین، یخچال دو قلو و یخچال ساید بای ساید تقسیم بندی کرد که در هنگام خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱ لازم است بدان توجه شود.

یخچال فریزر بالا نوع متداول این یخچال ها بوده که در آن ابعاد یخچال بزرگتر از ابعاد فریزر است و فریزر در بالای یخچال قرار می گیرد. این نوع یخچال ها برای افرادی که محدودیت جا دارند و می خواهند یخچال و فریزر آنها در یک دستگاه واحد باشد بسیار مناسب است.

یخچال های فریزر پایین نوع دیگری از یخچال ها بوده که در آن فریزر در زیر یخچال جای گرفته و ابعاد یخچال و فریزر تقریباً با هم یکسان است. این یخچال و فریزر در یک دستگاه واحد قرار گرفته اند و برای هر کدام از آنها معمولاً چهار کشو در نظر گرفته شده است.

یخچال فریزر دو قلو یک مدل دیگر از یخچال ها بوده که از دو بخش مجزا تشکیل شده است. اگر چه این یخچال ها فضای زیادی را اشغال می کنند ولی در صورتی که یکی از آنها دچار مشکل شود می توان از دیگری استفاده کرد.

یخچال فریزر ساید بای ساید یک مدل جدید و شیک یخچال فریزر بوده که در آن یخچال و فریزر در یک دستگاه واحد و به صورت بهم چسبیده قرار گرفته اند. این نوع یخچال فریزرها از قابلیت های بسیاری چون آبسردکن، یخساز اتوماتیک و غیره برخوردار هستند.

راهنمای-خرید-یخچال-ایرانی-در-1401-برند-امرسان
یخچال امرسان

نقاط قوت و ضعف یخچال ایرانی

یخچال های ایرانی در مقایسه با نمونه های خارجی از یک سری نقاط قوت و ضعف برخوردار هستند که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم. از نقاط قوت و مزایای این یخچال ها می توان به خدمات پس از فروش در دسترس، قیمت مناسب و مقرون به صرفه در مقایسه با نمونه های خارجی، هزینه تعمیرات پایین، قطعات ارزان و در دسترس، طول عمر بالا و ظاهر و ابعاد قابل رقابت با مدل های خارجی اشاره کرد. از نقاط ضعف و معایب این یخچال ها نیز می توان به موتور و دینام ضعیف آنها در مقایسه با مدل های خارجی و قابلیت های کمتر آنها در مقایسه به این مدل ها اشاره کرد.

راهنمای خرید و ۵ مورد از بهترین یخچال های ایرانی موجود در بازار

بهترین برندها در خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

قبل از خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱ لازم است با برند سازنده آن آشنا شوید؛ چرا که برندهای معتبر و نام آشنا معمولاً محصولات با کیفیت و با طول عمر بالایی تولید وعرضه می کنند. بر همین اساس در این بخش در نظر داریم ۵ مورد از محبوب ترین برندهای تولیدکننده یخچال فریزر ایرانی را به شما معرفی کنیم که به صورت زیر است:

برند امرسان

برند امرسان را می توان جزء بهترین و پرطرفدارترین برندهای سازنده لوازم خانگی دانست که دست بالایی در تولید یخچال های مدرن و باکیفیت دارد. همان طور که می دانید برند امرسان از سابقه بالایی برخوردار بوده و کمتر کسی پیدا می شود که نام این برند به گوش او نخورده باشد. نقطه آغاز کار برند امرسان در سال ۱۳۶۰ و در رابطه با تولید انواع یخچال و فریزر بوده که همین فاکتور دلیل واضحی بر تجربه و سابقه بالای این برند در تولید این دستگاه ها است.

برند الکترواستیل در خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

یکی دیگر از برندهای معتبر در تولید یخچال فریزر برند الکترواستیل بوده که حداقل یک بار اسم این برند به گوش همه ما خورده است. نقطه شروع کار برند االکترواستیل از سال ۱۳۴۵ بوده که این امر مهر تأییدی بر تجربه بالای این برند در زمینه تولید انواع یخچال فریزر، یخچال صنعتی و آبسرد کن است. برند الکترواستیل با تولید مدل های مختلف و متنوع یخچال و فریزر که تعداد آنها به بالای ۱۰۰۰ مدل نیز می رسد، توانسته است به جایگاه ویژه ای در زمینه عرضه محصولات سرمایشی دست یابد.

راهنمای-خرید-یخچال-ایرانی-در-1401-برند-الکترو-استیل
یخچال الکترواستیل

برند اسنوا

برند اسنوا از برندهای جدید و باکیفیت تولید لوازم خانگی مخصوصاً یخچال بوده که از سال ۱۳۸۵ فعالیت کاری خود را آغاز کرده است. اگر چه این برند در مقایسه با سایر برندهای محبوب از سابقه کمتری برخوردار بوده ولی به دلیل ایده های جدید و کاربردی که در تولید یخچال فریزر دارد توانسته است نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کند. یکی از این ایده ها تولید لوازم خانگی و یخچال با رنگ اختصاصی مد نظر مشتری بوده که مورد استقبال بسیاری از خریداران قرار گرفته است. همچنین این برند محصولات خود را در طرح های مختلف و با رنگ بندی متنوع به بازار عرضه می کند.

برند یخساران در خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

برند یخساران را می توان یکی از قدیمی ترین و بهترین برندها در زمینه تولید و عرضه لوازم برودتی دانست که فعالیت خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرده است. این برند فعالیت کاری خود را با تولید اولین آب سردکن ساخت داخل آغاز کرد و هم اکنون نیز دست بالایی در تولید و عرضه مدل های مختلف یخچال و فریزر دارد. برند یخساران در مقایسه با سایر برندهای محبوب از تجربه و سابقه بیشتری برخوردار بوده و عملکرد قابل قبولی نیز در تولید انواع لوازم برودتی و یخچال دارد.

برند هیمالیا

برند هیمالیا آخرین برندی است که در دسته بندی ما با عنوان بهترین برندهای یخچال فریزر ایرانی جای می گیرد. این برند فعالیت کاری خود را از دهه ۶۰ آغاز کرده و تاکنون توانسته است به جایگاه قابل قبولی در عرضه انواع یخچال و فریزر دست یابد. همچنین برند هیمالیا اولین برندی است که در تولید یخچال های ایرانی از قابلیت هوشمند کارکرد دستگاه در هنگام مسافرت استفاده کرده است. بدین صورت که یخچال های عرضه شده توسط این برند در هنگام عدم استفاده، مصرف انرژی آنها به طور خودکار کاهش یافته و در پایین ترین سطح خود قرار می گیرد.

نکات ضروری خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

قبل از خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱ لازم است به یک سری نکات و فاکتورها توجه شود که در این بخش به معرفی و بررسی آنها خواهیم پرداخت. این نکات کاربردی به صورت زیر است:

راهنمای-خرید-یخچال-ایرانی-در-1401-برند-یخساران
یخچال یخساران

ابعاد و جهت باز شدن درب یخچال

ابعاد یخچالی که انتخاب می کنید می بایست متناسب با فضای مورد نظر شما در آشپزخانه باشد تا هم جای کمتری را اشغال کند و هم در دکوراسیون آشپزخانه خللی ایجاد نکند. از طرف دیگر درب این یخچال ها اغلب به سمت راست باز می شود، ولی مدل هایی نیز در بازار یافت می شوند که قابلیت تغییر جهت درب را دارند و در هنگام خرید باید به این فاکتورها توجه شود.

رنگ و جنس بدنه در خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

همان طور که می دانید یخچال و فریزر از جمله لوازمی هستند که سال ها کار می کنند و به دلیل قیمت بالایی که دارند دیر به دیر تعویض می شوند. لذا توجه به رنگ یخچال و همخوانی آن با دکوراسیون آشپزخانه یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب آنهاست. علاوه بر آن بدنه یخچال باید جنس مستحکم و با دوامی داشته باشد.

تعداد کشوها و طبقات یخچال

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید یخچال ایرانی لازم است در نظر گرفته شود توجه به تعداد کشوها و طبقات این یخچال ها بوده که می بایست متناسب با نیاز خریداران انتخاب شود. معمولاً یخچال فرزهای ایرانی از ۲ طبقه فریزر و ۵ طبقه یخچال تشکیل شده اند که این طبقه بندی در یخچال های فریزر بالا دیده می شود. در یخچال های فریزر پایین معمولاً ۵ طبقه فریزر و ۵ طبقه یخچال داریم و در یخچال های ساید بای ساید تعداد طبقات یخچال و فریزر می تواند متفاوت و بیشتر باشد.

قابلیت بوگیر و تنظیم رطوبت در خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

در برخی یخچال ها از تکنولوژی بو گیر و تنظیم رطوبت استفاده شده است که می تواند بوهای نامطبوع داخل یخچال را حذف کرده و با تنظیم رطوبت هوای داخل آن، از فساد و خرابی زودرس میوه ها و سبزیجات جلوگیری کند. لذا در هنگام خرید بهتر است به این فاکتور توجه داشته باشید.

راهنمای-خرید-یخچال-ایرانی-در-1401-برند-هیمالیا
یخچال هیمالیا

برخورداری یخچال از آبسردکن و یخساز

وجود قابلیت آبسرد کن در یخچال ها آنجا اهمیت پیدا می کند که شما در طول روز حجم بالایی از آب خنک را مصرف کنید. همچنین بخش یخساز یخچال به شما کمک می کند تا در همه مواقع از قطعات یخ هم اندازه استفاده کنید. البته نحوه پر شدن مخزن آبسردکن و یخساز یخچال می تواند به صورت دستی یا از طریق لوله کشی باشد که در هنگام خرید بهتر است به این موضوع توجه شود.

برچسب مصرف انرژی در خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱

توجه به برچسب انرژی یخچال یکی دیگر از فاکتورهایی است که توصیه می شود در هنگام خرید بدان توجه ویژه شود. شما از روی این برچسب و نمادهای آن (A++، A+، A، B و غیره) می توانید یک دستگاه کم مصرف و با راندمان بالا را خریداری کنید. البته اهمیت این فاکتور در بلند مدت مشخص می شود که می تواند سبب صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های شما گردد.

سخن آخر

همان طور که در این مطلب بدان اشاره شد، یخچال های ایرانی متناسب با نوع کاربری، ابعاد، طراحی و برندی که دارند در انواع و مدل های مختلف و متنوعی به بازار عرضه می شوند که برخی مدل های آن از کیفیت قابل قبول و قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. راهنمای خرید یخچال ایرانی در ۱۴۰۱ که در این مطلب برای شما قرار داده شده است می تواند راهنمای خوبی برای خرید یک یخچال ایرانی مناسب و باکیفیت باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما