چگونه ثروتمند شویم (راهنمای کامل) ؟ ۱۵ گام برای موفقیت

0

این کاملترین راهنمای گام به گام ثروتمند شدن است 

این دقیقا همون چارچوبی هست که میلیاردرها و میلیونرها ازش استفاده کردند تا ثروتمند بشن، بعد از مطالعه صدها بیزینس و بیزینس مدل، این راهنمای گام به گام توسط وب سایت ایلوکس طراحی شده که مدعی است ، بعد از مطالعه هزاران شخص حقیقی که در همین وب سایت راجع به آنها صحبت شده به این چارچوب دقیق رسیده اند.

همین راهنمایی که اینجا دارید مطالعه می کنید، به راحتی میتونه تو یه کتاب هشتاد هزار تومنی یا یک دوره آموزش یک میلیون تومانی به شما داده بشه و ارزش هر ریالش را هم  داشته باشه.

ما درویژتو تصمیم گرفتیم این مطلب مفید رو در اولین مقاله ویژتو برای شما تهیه کنیم.  و به رایگان در اختیار شما بگذاریم. هدف ما اینه که مطالب با ارزش زیادی رو در اختیارتون بزاریم تا باز هم شما را پیش خودمان داشته باشیم و در کنار شما باشیم.

بی پرده، اگر شما این چهارچوب را رعایت کنید،  ثروتمند خواهید شد. آنهایی از شما در جمع ما که هم‌اکنون ثروتمند هستند می توانند تو بخش نظرات تایید کنند که کم و بیش از همین طریق به ثروتشان رسیدند.

از صاحبان کسب و کار کوچک تا میلیاردرها، دقیقا همین چارچوبی را که می خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم دنبال کرده‌اند. تنها چیزی که در ابتدای مطلب از شما میخواهیم اینه که بازم بهمون سر بزنید و توی بخش نظرات فعال باشید.

شدیداً پیشنهاد می‌کنم که از این راهنمایی که به شما میخواهیم بگیم نت برداری کنید.

قبل از اینکه به چهارچوب بپردازیم،  نکته هایی هستند که باید این‌ها رو بدونید این قسمت رو رد نکنید، اینها به شدت مهم هستند و اگر این نکته‌هایی که بهتون میگیم رو در نظر نگیرید، ممکنه که در این مسیر شکست بخورید.

** ما برابر آفریده نشده ایم.**

ما در موقعیت های جغرافیایی مختلف به دنیا آمدیم. با پیش نیازها و زیر ساخت های مختلف و همه ما در این مسیر رو از یک نقطه شروع نمی کنیم. با این حال هنوز این بازی برای هر کسی قابل اجراست. محیط شما میتونه به شما شتاب بده یا مقداری سرعت‌تون رو کم کنه اما نتیجه همواره یکسان خواهد بود اگر نقشه راه رو دنبال کنید.

اینها تمام گام هایی هستند که در این راهنما به آنها خواهیم پرداخت.

 آماده شدن: چیزهایی که ارزش داره بدونید

 ‏ گام اول هدف خود را مشخص کنید

 ‏ گام دوم هدف خود را به هدف های کوچک تر و قابل محاسبه تقسیم بندی کنید 

 ‏ گام سوم: آموزش ببینید و مهارت هایتان را بسازید

 ‏ گام چهارم: هر روز کار کنید

 ‏ گام پنجم: قسمت های سخت کار را انجام دهید

 ‏ گام ششم: قسمت های تکراری کار را برون‌سپاری کنید

 ‏ گام هفتم: تجزیه و تحلیل کنید تا پیشرفت کنید

 ‏ گام هشتم: جوری زندگی کنید که انگار فقیرید

 ‏  گام‌ نهم: پس انداز کردن

 ‏ گام دهم: سرمایه گذاری کردن

 ‏ گام یازدهم: در کسب و کار اصلی خود دوباره سرمایه گذاری کنید

 ‏ گام دوازدهم:  یک مربی موفق پیدا کنید

 ‏ گام سیزدهم:  شبکه خود را بسازید

 ‏ گام چهاردهم: قدرت نفوذ در ارتباطات خود را بیشتر کنید تا تنوع بیشتری در ارتباطات خود داشته باشید

 ‏ گام پانزدهم: محصول کسب و کار خود را بفروشید و دوباره این کار را انجام دهید اما بزرگتر و بیشتر

 چیزهایی که ارزش داره بدونید

 ‏ قرض نداشته باشید،

 ‏ اگر در حال حاضر قرض دارید یک کار یا منبع درآمد مطمئن پیدا کنید، از این به بعد هیچ قرضی نگیرید سخت کار کنید و قرض هاتون رو پرداخت کنید تا یک شروع پاک داشته باشید.

 ‏ وابستگی های کم.

 ‏ این ممکنه کمی فاکتورهای  ریسکی وارد کنه، سالهای اول شما کشش زیادی احساس نمی‌کنید اما با این حال باز‌هم نیازه که ادامه بدهید، اگر در حال حاضر بچه دارید، خانواده دارید یا اعضای خانواده ای که به شما نیاز دارند، تا منابع اونها رو تأمین کنید، شما باز هم می توانید ثروتمند بشید اما یک مقدار محافظه‌کار تر باشید. سعی کنید پروژتون رو به عنوان یک کار در کنار شغل فعلی شروع کنید تا زمانی که درآمد این کسب و کار جدید  بتونه هزینه های شما و خانوادتون رو پرداخت کنه.

 ‏ درآمد یا پس انداز

 ‏ اگر واقع‌بینانه بخواهیم نگاه کنیم شما به منابع مالی نیاز دارید اگر در حال حاضر شغلی دارید یا پس‌انداز دارید این میتونه بهتون کمک کنه. حتی اگر می خواهید با کمترین ها هم شروع کنید باز هم مقداری هزینه دارید، شما ممکنه یک ماشین نیاز داشته باشید، ممکنه نیاز باشه که برای بعضی از سرویس ها پرداخت هایی را انجام دهید، حتی اگر قرار باشه که کار رو خودتون انجام بدید.

 ‏ ۵ تا ۷ سال

 ‏ به طور میانگین کسب و کار ها حداقل ۷ سال طول میکشه تا موفق بشن، اگر می توانید چیزی بسازید که ۷ سال باقی بمونه شما ثروتمند میشد. اگه واقعا باهوش و چابک باشی، میتونی اینکار رو طی ۵ سال انجام بدی اگر کند باشی ممکنه تا ۱۰ سال هم طول بکشه اما باز هم ثروتمند میشی.

 ‏ اگر دنبال فرمول یک شبه ثروتمند شدن بودی، یا اینکه کائنات  یک میلیارد بندازه جلوی پات، این چیزی نیست که اینجا داریم میگیم.

 ‏ ما این چارچوب را به سه قسمت تقسیم کردیم

 ‏ قسمت اول، پنج گام اول: شروع کنید به پول درآوردن‌‌.

 ‏ قسمت دوم، گامهای ۶ تا ۱۰: سرمایه بسازید.

 ‏ قسمت سوم، گامهای ۱۱ تا ۱۵: ثروتمند شوید.

 ‏

 ‏ گام ۱: هدفت را مشخص کن.

 ‏ هدف شما نباید این باشه “ثروتمند بشم” -چون اصلاً ثروتمند شدن چه معنی ای میده؟  وقتی هدفی را مشخص می‌کنید، باید ضرورتی را در شما ایجاد کند که وقتی به هدفتان فکر می کنید باعث بشه به شما انگیزه بده که تنبلی ها را کنار بگذارید، اینستاگرام رو بگذارید کنار و برگردید به کار.

 ‏ هر فرد موفقی هدف‌هایش را مینویسد.

 ‏ اما نه هر هدفی، هدف‌های هوشمندانه.

 ‏ هوشمندانه به معنی: مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع گرایانه و قابل زمانبندی.

 ‏ هر هدفی که یکی از این پنج خصوصیت را نداشته باشد هوشمندانه نیست.

 ‏ یک هدف هوشمندانه چیزی شبیه به این است: از این کسب و کار جدید توی یک ماه یک میلیون تومان کسب درآمد کنم. اگر دارید کارتون رو شروع میکنید، رفتن از صفر به یک میلیون تومان توی یک ماه ممکنه قدم بزرگی باشه. قبلاً هیچ پولی از این ایده به دست نمی آوردید و حالا دارید هدف گذاری می کنید وقتی که به هدفتون رسیدید سقف را افزایش بدهید ۵ میلیون تومان ۱۰ میلیون تومان ۵۰ میلیون تومان و بیشتر.

 ‏ میدونم افرادی هستند که توی ماه میلیاردها  درآمد دارند و همه اینها از قدم های کوچک شروع کردند. هدف ها رو زدند و سقف رو افزایش دادند.

 ‏گام دوم هدف خود را به هدف های کوچک تر و قابل محاسبه تقسیم بندی کنید.

 ‏ برای اولین بار شما هدفی دارید که که روی اون جدی هستید، پس وقتشه که ببینید چه چیزی نیاز داره که به هدفتون برسید. به این کار میگن مهندسی معکوس، شما باید  محاسبات انجام دهید تا ثروتمند بشید.

 ‏ پول یک بازی اعداده

 ‏ زیبایی ریاضیات را که برای همه یکسان عمل میکند

 ‏مثال: برای به دست آوردن یک هزار دلار در ماه شما نیاز دارید که

 ‏ ۱۰۰ دلار از ۱۰ نفر بگیرید.

 ‏ یا ۵۰ دلار از ۲۰ نفر بگیرید.

 ‏ یا ۱۰ دلار از ۱۰۰ نفر بگیرید.

 ‏ این محاسبات رو با اعداد خودتون انجام بدید.

 ‏ برای گرفتن ۵۰ دلار از کسی شما نیاز دارید که محصولی یا سرویسی داشته باشید، که حداقل ۵۰ دلار  برای اون فرد ارزش داشته باشه.

 ‏ این محصول باید برای این فرد قابل دسترسی باشد و راهی برای معامله برایش فراهم باشد.

 ‏برای مثال

 ‏ برای این که به این هدف برسید شما باید یک وب سایت، یک محصول و یک حساب بانکی داشته باشید. ببینید که چطور این را به قسمت های کوچک تر  تقسیم می کنیم.

 ‏ چه محصولی می توانید ارائه دهید؟ یک محصول فیزیکی، یک محصول دیجیتال یا یک خدمت، قراره که این محصول چه شکلی باشد شامل چه چیزهایی میتواند باشد؟ به قسمت های کوچک تر تقسیمش کنید.

 ‏ برای یک وب سایت به چه چیزهایی نیاز داریم نیاز به نام دامنه داریم نیاز به فضای ذخیره سازی هاستینگ داریم نیاز به یک لوگو داریم نیاز  به یک روش پرداخت داریم برای دریافت پول از مشتری.

 ‏ به این روش مهندسی فکری که باهاتون به اشتراک گذاشتیم توجه ویژه‌ای داشته باشیم برای اینکه این تفاوت بین موفقیت و شکست.

 ‏ این باید اتفاق بیفته تا قدم بعدی  بتونه اتفاق بیفته.

 ‏ اگر قادر نباشید که هدف رو به قسمتهای کوچکتر تقسیم کنید شما هیچ وقت به این هدف دست پیدا نخواهید کرد.

 ‏ هر فرد ثروتمند اینو میدونه و حالا شما هم میدونید.

 ‏ چرا؟ به خاطر اینکه شما بالاخره کاری دارید که واقعاً میشه انجامش داد، ساختن یک وبسایت چیزیه که می توانید یاد بگیرید. هر چیزی توی تکه های کوچکتر قابل اجراست.

 ‏گام سوم: آموزش ببینید و مهارت هاتون رو بسازید

 ‏ چیزی که در مورد اهداف قابل انجام وجود داره اینه که قبلا کس دیگه ای انجامش داده، همواره دانش این که چطور میشه این تیپ از مسائل رو حل کرد وجود دارد.

وقتشه که ندونستن رو بذارید کنار و شروع کنید به یاد گرفتن، بله ثروتمند شدن در واقع نیازمند اینه که آموزش ببینید، آموختن در مورد  فضایی که می خواهید توش فعالیت داشته باشید، اینکه چطور کارها انجام میشه، بهترین تمرین ها چیه و از چه کارهایی اجتناب کنید.

در این بخش از مسیر شما در واقع ارزش را از اکوسیستم جذب می کنید همونجوری که شما تصمیم گرفتید که چطور این تیکه از محتوا رو الان جذب کنید.

اکثر ما از مدرسه متنفر بودیم به خاطر اینکه مجبور بودیم چیزی یاد بگیریم که بهشون علاقه نداشتیم اما شما می‌بینید که این یاد گرفتن متفاوته افراد موفق از یاد گرفتن چیزهای جدید در حوزه کسب و کار خودشان لذت می برند. چون بهشون کمک میکنه که موفق تر باشند، کارها را بهتر انجام بدن و مسیر رو لذت بخش تر کنن.

اما این کافی نیست، تئوری هیچ وقت کافی نیست، برای این که به اون ور خط برسید، از آرزو به انجام برسید، شما نیاز دارید که تمرین کنید.

شما از یک کتاب یاد نمی گیرید که چطور یک پرتاب سه امتیازی داشته باشید، بله تئوری قطعاً کمک می کند، اما شما باید وارد زمین بشید و امتحانش کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید بهتر یاد می‌گیرید که چطور انجامش بدید.

به اندازه کافی تکرارش کنید و شما برای خودتون مهارت می سازید، و مهارت ها ارزشمندن چون مهارت ها می‌تونن تبدیل به پول بشن وقتی که با زمان ادغامشان کنید.

یک مهارت یعنی که شما می‌دونید چطور یه کاری رو موفقیت‌آمیز انجام بدید. وقتشه که از مهارت‌هاتون برای بدست آوردن استفاده کنید.

گام چهارم: هر روز کار کنید

خوش آمدید به چیزی که معمولاً بهش میگن جون کندن.

هدفی که شما دارید مثل یک مجسمه زیبا درون یک سنگ بزرگه، وقتی که یاد میگیرید چطور سنگ رو حکاکی کنید، زمان طولانی ای نیازه  تا نتیجه خودشو نشون بده.

 قانون ساده است.

 ‏ هرچی بیشتر کار کنید، نتیجه رو زودتر می بینید.

 این اولین آزمون مهم در مسیرتونه، واقعا چقدر میخوای این هدف رو ؟

گام پنجم: قسمت های سخت کار را انجام دهید.

تو این مرحله میخوایم مفهومی رو بهتون معرفی کنیم که بزرگترین تمایز دهنده توی مسیرمونه.

بهش میگن: حرکت دادن عقربه ها

و دقیقا همون طور که فکر میکنید معنیش میشه این که کارها را انجام بدید تا پیشرفت کنید.

اگر فرض کنیم که می خواهید یک وب سایت راه اندازی کنید پس دامنه لعنتی رو بخر پس هاستینگ لعنتی رو بخر و سایت رو بیار بالا.

این مرحله متکی به اینه که هدف های کوچکتر که از هدف بزرگتر شکسته بودید رو انجام بدید. به این کار میگن حرکت دادن عقربه ها.

تاریخ دقیقی براشون مشخص کنید و این مراحل رو به پایان برسانید.

باورتون نمیشه چندین نفر دارند دائماً کار می‌کنند روی پروژه یا استارتاپشون، اما هیچ وقت موفق نمی شوند عقربه ها رو حرکت بدن اونا آنقدر مشغول مشغول بودن هستند، که هیچ پیشرفتی نمی‌کنند.

اگر به جاش تمرکز کنی روی این تصمیم های بزرگ، که این فاصله رو از بین میبره و این هدف های کوچیک رو انجام بدی، اگر به خودت نظم بدی که کارها رو انجام بدی، تو میبری.

تقریباً تو این نقطه شروع می کنی به پول درآوردن، میفهمی که بیزینس چطور کار میکنه،  چه چیزی نیازه تا رشد کنه، و با انجام تمام این فعالیت های روز به روز انرژی بیشتری به دست میاری.

‏ این پنج گام تکانه اولیه ای هستند که باید برای خودتون بسازید و پول اولیه رو بدست بیارید.

مسئله اینکه شما در حال حاضر کارمند کسب و کارتون هستید، شما صاحب کسب و کار تون نیستید کسب و کارتون صاحب شماست و فعلا این اوکیه. اما این پایدار نیست. به جاش باید روی پیشرفتتون تمرکز کنید. این جاییه که گام‌های بعدی به کار میان.

  

 در ادامه مقاله راهنمای کامل ثروتمند شدن به گام های ۶ تا ۱۰ این راهنما می‌پردازیم. تابحال یاد گرفتیم که ما همه برابر آفریده نشده‌ایم شرایط ما با دیگران متفاوت است محیط می‌تونه به ما شتاب بده یا سرعتمون رو کم کنه اما اگر نقشه‌راه رو دنبال کنیم نتیجه قطعا یکسان خواهد بود.

گام ششم: کارهای تکراری را برون سپاری کنید.

همه  ما نقاط قوت و نقاط ضعفی داریم.

همه اشخاص موفق ۹۰ تا ۱۰۰ درصد تمرکزشان را بر روی نقاط قوتشان گذاشته اند

بغیر از این باشد نهایتا یک فرد با وضعیت مالی  متوسط خواهید شد!

برای این منظور نیاز دارید افرادی رو پیدا کنید که زمانشان را برای شما خالی کنند، تا شما بتوانید بر روی کار هایی که در آن ها بهتر هستید تمرکز کنید. یک چیز را اینجا به یاد داشته باشید.

شما هیچ وقت کسی را پیدا نمی کنید که به سخت کوشی ای که خودتان برای کسب و کارتان کار میکنید باشد.

اگر دنبال یک نفر شبیه خودتان بگردید به این جستجو حالا حالاها باید ادامه بدید به جاش کسایی رو پیدا کنید که مشتاق یاد گرفتند و اونایی که دستورات را به خوبی دنبال می‌کند. بگذارید آن ها کارهای تکراری را انجام بدهند، در حالی که شما به  کار روش و اسلوب می‌دهید. قسمت های کوچک کار را برای آنها مشخص کنید و بگذارید این کارها را بارها و بارها انجام بدهند.

به این قسمت از کار خودکار سازی هم می گویند. این کار جریان تولیدتان را ساده سازی می کند، حال چه از طریق افراد باشد یا از طریق فناوری. روش و اسلوب رسیدن به هدفتان باید مشخص باشد و ۸۰ درصد از کسب و کارتان خودکارسازی شده باشد، قسمت هایی که مربوط به خلاقیت و استراتژی می‌شوند بر عهده شما هستند.

اگر قادر نباشید افراد را به کسب و کار خود اضافه کنیم یا راه و روشها را خود کار کنید شما هیچ وقت رشد نمی کنید. و فقط درجا میزنید.

حواستان باشد که به این افراد دستمزد کافی بدهید، حتی از حقوق خودتان هم کم کنید و به آنها بدهید.  به قدری به خودتان حقوق بدهید که هزینه‌های زندگی‌تان را بتوانید بپردازید، اگر می خواهید موفق شوید هر چیز دیگری باید در راستای بهتر شدن کسب و کارتان باشد.

 گام هفتم: تجزیه تحلیل کنید، آنالیز کنید و پیشرفت کنید

با فعالیت روز به روز و انجام دادن کارهایی که کسب و کارتان به آن نیاز دارد، وقت این میرسد که فرمان را به دست بگیرید و به کسب و کارتان را به جایی که نیازه هدایت کنید.

 این قسمت بر عهده شما است. هیچ کسی کسب و کارتان را بهتر از شما نمی شناسد. هر چه بهتر بفهمید و اندازه گیری کنید، احتمال موفق شدن تان بیشتر می شود.

به همین دلیل همواره از سرمایه‌گذاران می شنوید که حساب و کتاب خودت را داشته باش.

کسب و کارتان را تا کوچکترین جزئیات آن  تجزیه و تحلیل کنید. بفهمید که چه چیزی جواب میدهد و چه چیزی جواب نمی دهد .کسب و کارهای دیگران را که شبیه به شما هستند نیز باید مطالعه کنید و بفهمید که چه چیزی باعث رشد آنها شده است.

با در دست داشتن این دو دسته از اطلاعات، شما قابلیت این را دارید که تغییراتی را به وجود بیاورید که باعث سود و رشد کسب و کارتان می شود. شغل شما مدیریت منابعی است که در اختیار دارید: منابع مالی، سود و درآمد، افرادی که برای کسب و کارتان کار می کنند و خودتان .

 هرچه این سه مورد را بهتر مدیریت کنید، کسب و کارتان بهتر می شود.

در این نقطه هرکسی اطراف شما، شما را فردی نیمه موفق در نظر می‌گیرد. شما معادله کسب و کارتان را حل کرده اید و خوب به پیش می روید. پول به دست می آورید و انگیزه شما نیز بیشتر میشود. این نقطه ای است گام بعدی وارد میشود.

گام هشتم: جوری زندگی کنید انگار که فقیر هستید

 این همان مانعی است، که باعث می شود اکثر افراد یک ثروتمند واقعی نشوند. این نکته ای است که فقط افراد ثروتمند فهمیده اند. تمام افراد دیگر جایی این بین قرار گرفته اند و هرگز نمی فهمند که چرا آنها موفق نشدند به قله موفقیت و دسته ثروتمندان برسند.

راز ثروتمند شدن اینجاست:

هرچه مدت بیشتری شبیه به یک آدم فقیر زندگی کنید وقتی که مجبور نیستید، ثروتمند تر می شوید!

یک لحظه صبر کنید و دوباره این جمله را بخوانید:

هرچه مدت بیشتری شبیه به یک آدم فقیر زندگی کنید وقتی که مجبور نیستید، ثروتمند تر می شوید!

کنترل خود یا طبق چیزی که پیشینیان به ما گفته اند کنترل نفس چیزی است که باعث تفاوت بین مدعیان و ثروتمندان واقعی می‌شود.  وقتی که پول به دست می آورید وسوسه می شوید که خرجش کنید و خودتان را غرق کنید در جایزه هایی که به خودتان می دهید بابت کاری که کرده اید.

منطقی به نظر می رسد. این طور نیست؟ شما پنج سال سخت کار کرده اید و حالا می توانید نهایتاً یک خانه بهتر بخرید، یک ماشین بهتر، لباس های بهتر و در کل یک سبک زندگی بهتر داشته باشید.

اما این چیزی است که ما به آن می گوییم: تله میان راه. شما در میانه مسیر مسابقه هستید. راه زیادی را آمده‌اید. اما تا زمانی که کل مسیر را طی نکنید مدال را دریافت نمی کنید باید از خط پایان عبور کنید تا جایزه بگیرید.

اینگونه است که طبقه متوسط در طبقه متوسط به گیر می افتد. و در واقع افت می کنند آنها فکر می‌کنند که دیگر امن هستند دیگر ن گرسنه نیستند و ریخت و پاش می کنند.

 در مورد این تله بسیار بسیار محتاط باشید چون اگر در این تله بیفتید، اکثر چیزهایی که ساخته اید را از دست می‌دهید. خودداری و کنترل نفس و نظم دادن به زندگیتان در این گام، به شما اجازه می دهد که واقعاً ثروتمند شوید، به جای اینکه ثروتمند به نظر برسید.

و اینکه این کار را چگونه باید انجام بدهید اینجا آمده: 

گام نهم: صرفه جویی کنید تا بتوانید پس انداز کنید

تمام پول اضافه ای که وسوسه می شوید خرجش کنید برای زندگی بهتر را کنار بگذارید. هرگز به آن دست نزنید. سبک زندگیتان را تغییر ندهید، به سادگی وانمود کنید که این پول در کار نیست. به همان طریقی که  تا اینجا کار کرده اید کار کنید و یک مقدار بیشتر تحمل کنید.

 در واقع به جای اینکه برای خودتان چیزهایی بخرید ;که می خواهید، پول تان را با هدف  سرمایه گذاری بر روی چیزهایی که برای شما پول بیشتری تولید خواهد کرد پس انداز کنید. این دو روش متفاوت فکر کردن است:

بیشتر افراد فکر می کنند که شما سخت کار می کنید تا بتونید برای خودتون چیزهایی که می‌خواهید رو بخرید!

اما این روش نیست که ثروتمندان فکر می کنند آنها فکر می کنند:

افراد ثروتمند کار می کنند، تا پول به دست بیاورند و با آن پول برای خودشان ماشین پولسازی بخرند.

به اندازه کافی ماشین پوست پیازی داشته باشید، و می توانید برای خودتان هر چیزی که خواستید بخرید.

با روش اول تفکر، شما باید هر چه چیز بیشتر خواستید بیشتر هم کار کنید. اما با روش دوم تفکر، هر چه بیشتر کار کنید، در آینده نیاز کمتری به کار کردن خواهید داشت.

با پولی که از کسب و کارتان به دست می آورید، باید آینده تان را بسازید.

گام دهم: سرمایه گذاری

در این نقطه از مسیر شما نهایتاً در حال ساختن ثروت تان هستید. این ثروت اینجاست تا به شما بگوید که مهم نیست کسب و کارتان در سالهای آینده به چه سمت و سویی پیش برود، شما باز می توانید به این ثروت تکیه کنید، تا زندگی آسان تری داشته باشید.

در رابطه با هر کدام از این روش‌های سرمایه‌گذاری وقتی به این نقطه رسیدید میشه مفصل بحث کرد، ولی تو این مرحله ساده بررسی می کنیم. عمدتا دو روش سرمایه گذاری وجود داره که باید از آنها آگاه باشید.

۱-  سرمایه گذاری جریان نقدی.

۲-  سرمایه گذاری رشد سرمایه.

سرمایه گذاری جریان نقدی باعث می شود که سود ماهانه از سرمایه خود داشته باشید در حالیکه سرمایه گذاری رشد سرمایه باعث افزایش سرمایه شما خواهد شد.

چند نمونه از سرمایه گذاری جریان نقدی:

اجاره خانه و ملک

 سود سهام

 اوراق قرضه

 سرمایه گذاری در بانک

چند نمونه از سرمایه گذاری رشد سرمایه:

بورس

 املاک و مستغلات

 طلا و نقره

 آثار هنری کلکسیونی

 رمزارزها

موقعیتهایی هست که میتوانید به هر دو این هدف ها دست پیدا کنید. مانند املاک و مستغلات که نمونه بسیار خوبیه، برای این مورد که شما هم سود ماهانه خواهید داشت و هم در طول زمان ارزش سرمایتون بیشتر میشه.

مگر اینکه دانش کافی برای سرمایه‌گذاری در دیگر بخش ها را داشته باشید، ما املاک و مستغلات را به شما پیشنهاد می کنیم.

چگونه ثروتمند شویم گام ۶ تا ۱۰

در ادامه راهنمای چگونه ثروتمند شویم در گام‌های یازدهم تا پانزدهم یاد می‌گیریم که چگونه سرمایه و ثروت خود را بیمه کنیم و چگونه ثروتمند‌تر شویم.

 گام یازدهم: سرمایه گذاری مجدد در کسب و کار اصلی

در این نقطه شما در حال به دست آوردن ثروت هستید. کسب و کارتون به خوبی پیش میره. سرمایه گذاری جانبی خودتون رو هم دارید، که شما را پولدارتر میکند  و باعث میشود احساس خیلی خوبی داشته باشید.وسوسه اشیای پر زرق و برق با شما خواهد بود. تمام این فرصت ها منتظر این هستند، تا شما  را به چنگ بیاورند. این دومین دامی هست که در مسیر ثروتمند شدن تان پیدا خواهید کرد.

همه ثروتی که تا اینجا به دست آورده اید به خاطر کسب و کار اصلی شما بوده است. تا اینجا پیش آمده اید چون به دو گام اول مسیر خود اهمیت دادید.

اینجا دقیقا جایی است که اکثر کسب و کار ها افتی را تجربه خواهند کرد. چرا؟  چون حواس شما پرت شده. شما آن طوری که قبلاً به کسب و کار خودتون اهمیت می دادید، دیگر اهمیت نمی دهید. بازار در حال تغییر است مشتری ها در حال تغییر هستند. رقیبان شما تمام تلاششان را می کنند و شما در حال غرق شدن در این آب های خطرناک هستید.

به دلیل سرمایه گذاری هایتان دیگر فقیر نخواهید بود. اما مگر اینکه کسب و کار اصلی تان را پیشرفت بدهید، شما ثروتمند هم نخواهید شد.

 یک راهکار خوب در این موقعیت این خواهد بود که:

نصف پولی که کسب و کارتان برای شما می سازد را سرمایه گذاری کنید و نصف دیگر را برای بهبود کسب و کارتان خرج کنید.

دو روش برای رشد کسب و کار وجود دارد.

 روش عمودی: در کاری که در حال انجام آن هستید بهتر می شوید، افزایش تولید خواهید داشت، کیفیت محصولتان را افزایش خواهید داد و در نتیجه پول بیشتری بابت هر فروش به دست خواهید آورد.

 روش افقی: یک محصول جدید تولید خواهید کرد، افزودنی ها برای محصولتان تولید خواهید کرد و نیازهای مشتریان تان را برطرف می کنید.

گام‌ دوازدهم: یک مربی موفق پیدا کنید

فکر کنید مسیریابی قبل از اختراع جی پی اس چقدر وحشتناک بود.  شما مجبور بودید بدانید کجا هستید. کدام جاده به کجا میرسه. اسم این جاده ها چیه و… واقعا وحشتناک.

بعد جی پی اس اختراع شد و هکه چی راحت تر شد. تصور کنید زندگی بدون گوگل مپ یا ویز چطور خواهد بود.

جاده موفقیت و ثروتمند شدن جی پی اس نداره، اما بهترین چیز اینه که  کسی رو داشته باشید که قبلا توی این مسیر بوده و بتونه راهنمایی تون کنه.

 از نظر آماری حداقل یک نفر هست که شبیه کاری که انجام میدهید رو قبلا انجام داده باشه  و در آن موفق شده باشه. شاید توی کشورتون این افراد انگشت‌ شمار باشند. اما ممکنه بین‌المللی بتوانید صدها مورد پیدا کنید.

 با این افراد ارتباط برقرار کنید و درمورد نیت هاتون  با آنها  صادق باشید. آنها هم با روی خوش به شما کمک خواهند کرد.

افراد موفق عاشق کمک کردن به دیگران هستند تا آنها هم موفق  شوند. شاید اینجوری میخوان به خودشون ثابت کنند که ارزشمند هستند.

به او ثابت کنید که وقتش را تلف نخواهید کرد و یک رابطه دوستانه با او بسازید. به طور مرتب با مربی خود قرار بگذارید و در رابطه با کسب و کارتان و پیشرفت آن صحبت کنید. این کار نه تنها کسب و کار شما را از شکست نجات خواهد داد، بلکه موفقیت آن را نیز شتاب خواهد بخشید.

 گام سیزدهم: شبکه خود را بسازید

به دلیل موقعیت خوشبختانه ای که خود را در آن خواهید یافت، به حلقه های ارتباطی مختلفی دست خواهید یافت. حالا کار شما این است که ارتباط برقرار کنید.

افراد موفق و ثروتمند ترجیح می دهند که با یکدیگر باشند، چرا؟ چون  ارتباط برقرار کردن با پسر عمویی که خیلی وقته فراموشش کردید خیلی دشوارتر از ارتباط برقرار کردن با کسیه که  کم و بیش شبیه شما فکر میکنه و همان مسیری را را در پیش گرفته که شما در آن هستید.

این حرف را از ما بپذیرید در قله تنها نیستید.

 افراد شبیه شما هم در حال ساختن شبکه ارتباطی و دوستان خودشان هستند.

هر کسی مبارزات مشاوره ای داشته و نصیحت ها و راهکارهای پیروز شدن در این مبارزات را به اشتراک میگذارد.

در این نقطه شما در حال شکل دادن به یک شبکه مطمئن هستید که باعث می شود دیگر هیچ وقت  فقیر نباشید.

 شبکه شما ثروت شماست.

این افراد موفق که با آنها ارتباط دارید، به آنها اعتماد دارید و آنها به شما اعتماد دارند،  مشتاق هستند که در شرایط سخت به شما کمک کنند .بیشتر شبیه به این است که بگیم: به هم کمک می‌کنیم تا هیچکداممان شکست نخوریم.

این شبکه باعث دستیابی به سرمایه‌گذاری، منابع، ارتباطات و بیشتر از اینها خواهد شد .هیچ وقت قدرت یک شبکه خوب اطراف خودتان را دست کم نگیرید. نه تنها کمک می‌کند تا از  از چیزی که دارید محافظت کنند، بلکه شما حتی همدیگر را ثروتمند تر خواهید کرد.

گام چهاردهم: قدرت نفوذ ارتباطات خود را افزایش دهید تا تنوع بیشتری داشته باشید.

در این مرحله شما کسب و کاری دارید که به صورت فوق‌العاده خوب پیش میرود. شما سرمایه‌گذاری‌هایی کردید که خوب جواب میدند، و گروه دوستان خوبی پیدا کرده اید.

حال همه شما دنبال یک چیز هستید: فرصت های تازه.

به دلیل اندازه گروهتانُ شما با یکدیگر می‌توانید د‌رهای جدیدی را به سوی موفقیت باز کنید که فراتر از فرصت هایی است که هر شخص میتواند به تنهایی به آن دست یابد.

اگر به تنهایی یک واحد میخریدید، با گروهتان می‌توانید یک آپارتمان را کامل بخرید. پروژه ها را در مقیاس خیلی بزرگتری توسعه می دهید.

گام پانزدهم: کسب و کارتان را بفروشید و دوباره در مقیاس خیلی بزرگتر شروع کنید

هر کسب و کاری باید یک راه خروج داشته باشد.

 شروع می‌کنید -> میسازید -> گسترش می دهید -> خارج می شوید.

این به تقریب خیلی نزدیکی همان مسیری است که هر ثروتمندی دنبال کرده تا پول زیادی به دست آورده. همیشه فرصت های خیلی بزرگتر در بازار وجود دارد و چون شما خیلی خوب عمل کرده اید، فرصت این را دارید که به آنها دست پیدا کنید.

بین سال های هفتم تا یازدهم، شما با دوره ای مواجه خواهید شد که یک گزارش در زندگی شما خواهد بود. تقریباً یک دهه است که این کار را انجام می دهید و احتمالاً به انجام دادن یک کار دیگر علاقه مند هستید. سرمایه گذاری هایی که در گام یازدهم انجام داده اید زندگی شما را تغییر داده.

 حالا وقتشه که رسماً کسب و کار را ترک کنید و پول های تان را بشمارید.

عجیب به نظر می رسد چون شما زمان، احساسات و انرژی زیادی در ساختن این کسب و کار سرمایه گذاری کرده‌اید. اما به هر حال در یک نقطه باید اجازه بدهید که برود. البته این در ازای یک پول هنگفت خواهد بود، وگرنه همچنان شیر گاوتان را بدوشید.

این خروج به شما اجازه می دهد که از زندگی لذت ببرید و اهداف جدید را دنبال کنید. در کنار کسب و کارتان که پیشرفت کرده شما نیز به عنوان یک انسان رشد و پیشرفت داشته اید و اولویت های شما تغییر کرده. چیزی که ۱۰ سال پیش می‌خواستید، دیگر چیزی نیست که برای ۱۰ سال آینده خود می خواهید. پس باید به دنبال تغییر باشید.

نیازهای شما و خانواده سان برآورده شده خواهد بود، پس دیگر می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید.

قسمت جالب ماجرا اینجاست که همه فکر می کنند، اگر کسب و کارشان را به قیمت ۱۰،  ۵۰  یا ۱۰۰ میلیون دلار بفروشند، دیگر هرگز کار نخواهند کرد. تصویر خوددشان را در حال بازنشستگی و نوشیدن یک نوشیدنی خنک در ساحلی زیبا تصور می‌کنند اما این فقط یک توهم است.

بعد از ۶ تا ۱۲ ماه شما تقریباً دیوانه می شوید. اگر به این نقطه رسیدید شما یک کارآفرین واقعی هستید. کارآفرینی در  خون شماست. فقط این بار شروع متفاوتی خواهید داشت. چون حالا شما منابع، ارتباطات و یک مهارت فوق العاده برای تغییر دادن دنیا در اختیار دارید.

این جمع بندی پایان مسیر ثروتمند شدن شما خواهد بود. بیشتر افراد از گام اول فراتر نخواهند رفت و لذت چشیدن میوه یک دهه تلاش را درک نخواهند کرد.

ما مشتاقیم تا از شما در کامنت ها بشنویم، شما در کدام مرحله از این مسیر هستید و با چه کشمکش‌ها و مبارزاتی سر و کله میزنید؟ 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما