راهنمای خرید لوازم آرایشی برای بانوان

0

داشتن یک راهنمای خرید لوازم آرایشی برای خانم ها ضروری است زیرا تحقیق قبل از خرید یکی از نکات مهمی است که بانوان عزیز در رابطه با خرید لوازم آرایشی باید به آن توجه ویژه داشته باشند تا با کمک آن بتوانند بهترین ها را انتخاب کنید. شناخت انواع لوازم آرایشی و نوشتن لیست لوازم آرایشی ضروری و مورد نیاز خود اولین گامی است که به عنوان راهنمایی خرید لوازم آرایشی به شما معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که در لیست لوازم آرایشی ضروری هر خانم باید انواع لوازم آرایش صورت، انواع لوازم آرایش چشم، انواع لوازم آرایش لب و انواع لوازم آرایش ابرو وجود داشته باشند. در ادامه، انتخاب لوازم آرایشی مناسب، اصل و مقرون به صرفه کل کاری است که برای خرید لوازم آرایشی باید انجام دهید. جزییات را در ادامه بخوانید!

راهنمای خرید لوازم آرایشی

راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت

آرایش صورت یکی از اصلی ترین بخش های آرایش است که در هنگام خرید لوازم آرایش صورت باید به آن توجه داشته باشید. شما برای آرایش پوست صورت خود به لوازم آرایشی چون پرایمر صورت، کانسیلر صورت و چشم، کرم پودر، پنکیک، بی بی کرم، کانتور صورت، هایلایتر، کرم برنزه کننده و اسپری یا پودر تثبیت کننده آرایش نیاز دارید. انتخاب هر تعداد از موارد اشاره شده به صورت دلخواه بوده اما برای داشتن یک میکاپ حرفه ای به خرید لوازم آرایشی حرفه ای نیاز خواهید داشت. به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت مجموعه نکاتی را در ادامه برای شما آورده ایم که از قرار زیر هستند:

 • پرایمر

کاربرد پرایمر صورت در ماندگار کردن آرایش صورت است که با ایجاد یک لایه محافظ بر روی پوست صورت و بستن منافذ آن از آرایش و پوست صورتتان محافظت می کند و یک لایه زیبا و لطیفی را بر روی پوست صورتتان ایجاد می کند. استفاده از پرایمر برای افرادی که پوست چرب یا مختلط دارند بسیار مفید است و به بهترین نحوه ممکن وظیفه تثبیت کردن آرایش صورت شما را انجام خواهد داد این درحالی است که عده ای از اسپری یا پودر تثبیت کننده آرایش برای ماندگاری آرایش صورت استفاده می کنند.

 • کرم پودر
راهنمای خرید لوازم آرایشی کرم پودر

کرم پودر یکی از مهم ترین و رایج ترین لوازم آرایش صورت است که در این بخش از راهنمای خرید لوازم آرایشی به آن می پردازیم. همانطور که می دانید رنگ پوست صورت انسان ها متفاوت است به همین دلیل کرم پودرهای مختلف با تن رنگ های متفاوت در بازار وجود دارند. انتخاب درست کرم پودر مهم ترین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. قبل از هر چیز به پوست خود نگاه کنید و ببینید که آیا پوست صورت شما چرب، خشک یا مختلط است، سپس متناسب با نوع پوست خود کرم پودر را خریداری کنید. به عنوان نمونه افراد دارای پوست چرب باید به سراغ کرم پودرهای oil free بروند. رنگ کرم پودر مورد بعدی است که در راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت توصیه می کنیم. در این بخش سعی کنید که نزدیک ترین رنگ به صورت خود را انتخاب کنید. کرم پودرها در رنگ های روشن و تیره وجود دارند و هر رنگ نیز دارای دو پایه رنگ یا تناژ رنگ زرد و صورتی هستند. انتخاب درست کرم پودر نیز باید متناسب با رنگ پوست صورت باشد تا پس از آرایش تفاوت رنگ زیادی بین پوست صورت و گردن شما دیده نشود. کرم پودر SPF دار که داری خاصیت ضد آفتابی است می تواند گزینه خوبی برای شما باشد در غیر اینصورت از کرم ضد آفتاب بی رنگ در زیر کرم پودر استفاده کنید.

 • پنکک
راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت

مورد بعدی ما در راهنمای خرید لوازم آرایشی، خرید پنکک است. پنکک یکی دیگر از لوازم آرایش صورت است که بر روی کرم پودر یا مستقیم بر روی ضد آفتاب زده می شود تا جلوه ای مات بر روی پوست صورت ایجاد کند و صورت را یکدست و صاف نشان می دهد. برای افرادی که پوست خشکی دارند بهتر است که در زیر پنکک و بهتر بگوییم زیر آرایش، حتماً از نرم کننده یا آبرسان پوست استفاده کنند. پنکک ها نیز دارای رنگ های روشن و تیره هستند پس در هنگام خرید رنگ متناسب با پوست خود را انتخاب کنید.

 • کانسیلر صورت و چشم

کانسیلر چشم تکمیل کننده وظایف کرم پودر است و برای پوست اطراف چشم استفاده می شود تا گودی و سیاهی چشم را تا حد زیادی کم کند. به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت توجه داشته باشید که رنگ انتخابی برای کانسیلر باید یک یا دو درجه روشن تر از رنگ کرم پودر باشد. در رابطه با کانسیلر صورت می توان گفت که شما با خرید کانسیلر و استفاده از آن می توانید لکه ها و قرمزی های روی پوست و همچنین نقاط تیره پوست صورت خود را بپوشانید. در هنگام خرید کانسیلر توجه داشته باشید که رنگ آن را درست انتخاب کنید به عنوان نمونه برای پوشاندن لکه های سیاه از کانسیلرهای رنگ گرم چون نارنجی و هلویی و برای پوشاندن لکه های قرمز روی پوست از کانسیلرها با رنگ پایه سبز استفاده کنید.

 • بی بی کرم

نکته مهم در راهنمای خرید لوازم آرایشی خرید کرم های BB و CC است. بی بی کرم ها، کرم های چند منظوره ای هستند که محصولات مختلفی اعم از کرم پودر، کرم ضد آفتاب، کرم ضد چروک و غیره را یکجا در خود دارند. این کرم ها به هنگام مسافرت و برای خانم هایی که وقت زیادی برای آرایش ندارند می توانند بسیار کاربردی باشند.

 • رژگونه، کانتور و هایلایتر

موارد دیگری از لوازم آرایشی حرفه ای هستند که معمولاً توسط میکاپیست های حرفه ای برای گریم صورت و آرایش آن به منظور گود یا برجسته کردن بخش های مختلف صورت استفاده می شوند. به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت توصیه می شود که مانند حرفه ای ها، حرفه ای آرایش کنید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی چشم

چشم و آرایش آن بخش بعدی در آرایش و خرید لوازم آرایشی است که حتماً باید چند نمونه از آن را در کیف لوازم آرایشی خود داشته باشید. در این بخش از راهنمای خرید لوازم آرایشی صورت توصیه می کنیم که به دلیل حساس بودن چشم و بافت های اطراف آن حتماً از بهترین لوازم آرایشی چشم و البته که اصل استفاده کنید تا از پیامدهای ناخوشایند ناشی از خرید لوازم آرایشی غیر اصل جلوگیری کنید. موارد زیر لیست انواع لوازم آرایش چشم هستند که به صورت زیر دسته بندی می شوند:

راهنمای خرید لوازم آرایش چشم
 • پرایمر

 پرایمر چشم همانند پرایمر صورت به ماندگاری آرایش چشم کمک می کند و در کنار آن آرایش چشم شما را بهتر و زیباتر نشان می دهد به گونه ای که با وجود پرایمر چشم سایه ها و خط چشم شما حرفه ای تر به نظر می رسد.

 • خط چشم و مداد چشم

مداد چشم، خط چشم مویی، خط چشم ماژیکی، خط چشم مایع، خط چشم ژله ای انواع خط چشم های موجود هستند که در برندها و شکل های مختلف تولید می شوند. به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی چشم مخصوصاً خط چشم همه موارد گفته شده خوب و مناسب هستند و انتخاب یکی از آن ها بسته به توانابی شما در کشیدن خط چشم و همچنین علاقه شما به مقدار ماندگاری خط چشم و مقدار سیاهی آن وابسته است. به عنوان نمونه خط چشم های ماژیکی برای افراد مبتدی و خط چشم های مویی برای افراد حرفه ای مناسب تر است.

 • سایه چشم
راهنمای خرید لوازم آرایشی سایه چشم

به عنوان راهنمای خرید سایه چشم در بخش خرید لوازم آرایشی توجه داشته باشید که حتماً رنگ های ملایم و زیبایی چون قهوه ای ملایم، طلایی و غیره را در کیف خود داشته باشید. سایه ها در دو نوع موجود هستند: سایه چشم براق و سایه چشم مات. سایه های چشم برق برای مهمانی های شبانه و مراسم عروسی استفاده می شوند اما سایه های مات استفاده بیشتری داشته و در همه جا حتی حتی محیط کار می توانند کاربردی باشند. پس در هنگام خرید سایه چشم علاوه بر رنگ ها، مات یا براق بودن آن را حتماً چک کنید.

 • ریمیل
راهنمای خرید لوازم آرایشی انواع ریمل

ریمیل، پر کاربردترین بخش از لوازم آرایش صورت است به طوری که هیچ آرایشی بدون استفاده از ریمیل تکمیل نمی شود. ریمیل ها جهت فرم دهی مژه ها، تیره کردن و بعضاً حجیم کردن آن ها استفاده می شوند. رنگ مشکی پرکاربردترین رنگ برای ریمیل است اما افرادی هستند که به آرایش های فانتزی علاقه مند بوده به همین دلیل به دنبال خرید ریمیل های رنگی هستند. به عنوان راهنمای خرید ریمیل در نظر داشته باشید ابتدا رنگ ریمیل را انتخاب سپس کاربرد ریمیل و برند آن را بررسی کنید. ریمیل ها در سه نوع پودری، کرمی و مایع وجود دارند که ریمیل مایع پرکاربردترین آن ها هستند. ریمیل های مایع نیز به دو دسته ضد آب و حلال در آب تقسیم می شوند. برس ریمیل تعیین کننده کاربرد ریمیل و مناسب بودن آن برای استفاده شماست پس به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی توجه داشته باشید که حتماً برس ریمیل را نگاه کنید. نوع برس و کاربردهای آن را در شکل زیر می توانید مشاهده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از فر مژه برای بالابردن مژه ها و دادن یک انحنای زیبا به آن ها قبل از استفاده از ریمیل توصیه می شود زیرا نه تنها مژه های شما مرتب می شوند بلکه تأثیر ریمیل بر روی مژه ها را نیز بیشتر و زیباتر نشان می دهد.

راهنمای خرید لوازم آرایشی ابرو

اگر از یک آرایشگر حرفه ای بپرسید و یا عکسهایی که حرفه ای آرایش شده اند را ببینید حتماً به اهمیت آرایش ابرو و تأثیر آن در زیبایی صورت آگاه می شوید. عده ای فکر می کنند که مرتب کردن ابرو با موچین، استفاده از واکس یا انداختن بند کل کاری است که باید انجام دهند این در حالی است که واقعیت فراتر از آن بوده شما در آرایش ابرو به ابزارهایی چون سایه ابرو، مداد ابرو، ژل ابرو و واکس ابرو نیز ممکن است نیاز داشته باشید تا با کمک آن ها فرم ابرو را حفظ کرده و ابرو را برای ترکیب حرفه ای با سایر آرایش صورت آماده کنید. موارد زیر به منظور خرید لوازم آرایش ابرو در بخش راهنمای خرید لوازم آرایشی آماده شده اند و تا حد زیادی کاربردی و مفید هستند:


ریمل ابرو
 • مداد ابرو

خرید مداد ابرو یکی از لزومات در هنگام خرید لوازم آرایشی است. مداد ابرو برای پرپشت کردن ابرو و برطرف کردن نواقص آن استفاده می شود و با توجه به تم رنگی که دارند به ابروهای شما رنگ و لعاب می دهند. از طرف دیگر تعدادی از آرایشگران استفاده از سایه ابرو را برای پرکردن داخل ابرو پیشنهاد و استفاده می کنند. به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی برای ابرو توجه داشته باشید که مدادهای ابرو حتماً کم چرب را خریداری کنید زیرا هم طبیعی تر به نظر می رسد و هم پس از گذشت چند ساعت از آرایش نمیریزد و آرایش شما را خراب نمی کند.

 • ژل ابرو

ژل ابرو از نظر ما بهترین وسیله برای آرایش ابرو است به طوری که ابروهای شما در طبیعی ترین حالت خود مرتب و نگه می دارد چیزی که امروزه از سوی مد و فشن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

راهنمای خرید لوازم آرایشی مناسب ابرو

راهنمای خرید لوازم آرایشی لب

در بین تمام لوازم آرایشی رژلب یک ابزار محبوب و کاربردی است و تأثیری فوق العاده ای بر روی زیبایی خانم ها می گذارد به گونه ای که حتماً چند رنگ و مدل آن نیز در لیست لوازم آرایشی دخترونه هم دیده می شوند. بسیاری از بانوان عزیز تنها به زدن یک کرم پودر چندکاره، رژلب و خط لب برای آرایش خود در محیط های اداری و رسمی کفایت می کنند و البته که تأثیر آن را به خوبی می بینند. در این بخش از راهنمای خرید لوازم آرایشی برای خرید لوازم آرایش لب توصیه می کنیم که اولاً با توجه به نیاز خود خرید کنید و ثانیاً بهترین و باکیفیت ترین محصولات را خریداری کنید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی لب
 • رژ لب

به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایشی لب باید ذکر کنیم که رژلب ها علاوه بر طیف رنگی دارای انواع مختلفی هستند. رژ لب جامد، رژ لب مایع، رژ لب ضد آب، رژ لب ۲۴ ساعته، رژ لب فاقد سرب و غیره انواع رژ لب های موجود هستند و انتخاب هر کدام سلیقه ای می باشد. توجه داشته باشید که خرید رژلب فاقد سرب از ضروریات بوده و حتماً رژلب های باز نشده و تاریخ دار را خریداری کنید. انتخاب رژ لب با رنگ ملایم برای کاربردهای روزانه و انتخاب رنگ های خیره کننده برای مهمانی های شبانه و عروسی های توصیه می شود.

 • بالم لب

همانطور که پوست صورت و بدن به یک مرطوب کننده یا آبرسان خوب نیاز دارد لب نیز به بالم لب یا تقویت کننده لب نیاز دارد. بالم لب با ایجاد یک لایه رطوبتی بر روی لب از خشک شدن لب و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند. معمولاً توصیه آرایشگران بر این است که همیشه قبل از زدن رژ لب، مخصوصاً رژ لب های مایع از بالم لب استفاده کنید سپس با یک براش نرم مانند مسواک بر روی لب آرام بکشید تا پوست های اضافی از روی لب شما جدا شوند. پس در هنگام خرید لوازم آرایشی لب حتماً بالم لب یا تقویت کننده لب را نیز لحاظ کنید.

 • مداد لب یا خط لب

خط لب برای کشیدن چارچوب لب استفاده می شود و تعدادی از خانم ها نیز با ترفندهای هوشمندانه از آن برای بزرگ کردن لب استفاده می کنند اما در حالت کلی، خط لب رژلب شما را زیباتر و مرتب تر نشان می دهد. خرید خط لب چندان ضروری نیست مگر اینکه روی آرایش لب خود بسیار حساس باشید. در کل مداد لب بر روی خوش فرم شدن لب ها موثر بوده و بهتر است که برای هر رژلب یک مداد لب نزدیک به رنگ رژلب تهیه کنید.

معرفی بهترین برند لوازم آرایشی

اگر به دنبال برند معروف لوازم آرایش هستید و دوست دارید که فارغ از بحث هزینه ها، بهترین لوازم آرایشی را خریداری کنید می توانید یکی از این برندهای زیر را انتخاب کنید. برندهای زیر به ترتیب بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی جهان و ایران هستند و البته آن دسته از برندهایی آورده شده اند که محصولات آن ها در ایران نیز موجود هستند پس این بخش می تواند یک راهنمای مفید برای خرید لوازم آرایشی باشد.

بهترین برند های لوازم آرایشی خارجی
 1. بهترین برند های لوازم آرایشی خارجی
 2. لورال پاریس (Loral Paris)
 3. نیکس (NYX Professional Makeup)
 4. میبلین (Maybelline)
 5. مک (MAC)
 6. دیور (Dior)
 7. لانکوم (Lancome)
 8. کلارنس (Clarins)
 9. گرلن (Guerlain)
 10. بورژوا (BOURJOIS)
 11. بهترین برندهای لوازم آرایشی ایرانی
 12. مای (My)
 13. کالیستا (Callista)
 14. این لی (INLAY)
 15. شون (Schon)
 16. سینیره (Cinere)
 17. هیدرودرم (HYDRODERM)
 18. آموتیا (AMUTIYA)

نکات مهم خرید لوازم آرایشی

راهنمای خرید لوازم آرایشی

راهنمای خرید لوازم آرایشی تنها به نکات بالا محدود نمی شود. تا به اینجا شما باید لیست لوازم آرایشی مورد نیاز خود را تهیه کرده باشید زیرا اکنون می دانید که با توجه سطح آرایش خود به چه لوازم آرایشی نیاز دارید. این در حالی است که برندهای معروف لوازم آرایشی ایرانی و خارجی مارک را هم می شناسید؛ پس نوبت به خرید حضوری یا اینترنتی لوازم آرایشی می رسد. در این بخش از راهنمای خرید لوازم آرایشی نکاتی آماده شده اند؛ نکاتی که قبل از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی باید به آن ها توجه کنید. این نکات از قرار زیر هستند:

 1. چنان چه برای اولین بار است که یک محصول را خریداری می کنید بهتر است خرید حضوری را انتخاب کنید تا جنس را از نزدیک دیده و حتی بتوانید تست کنید اما اگر قصد خرید یک محصول همیشگی را دارید خرید اینترنتی لوازم آرایشی از فروشگاه های معتبر نیز می تواند گزینه خوبی باشد.
 2. برای خرید لوازم آرایشی صورت نیاز است که نوع و رنگ پوست خود را بشناسید تا متناسب با آن، کرم پودر، ضد آفتاب، کرم مرطوب کننده درست را انتخاب کنید.
 3. ته رنگ پوست خود را بدانید تا مطابق آن کرم پودر و کانسیلر خود را انتخاب کنید. ته رنگ پوست می تواند سرد، گرم یا خنثی باشد. پوست های سرد نیازمند خرید کرم پودرهای با ته رنگ صورتی (مشاهده حرف C بر روی کرم پودر) و پوست های گرم نیازمند خرید کرم پودرهای با ته رنگ زرد (مشاهده حرف W بر روی کرم پودر) هستند.
 4. اگر پوست حساسی دارید در هنگام خرید سعی کنید که مواد اولیه آن محصول را بررسی کنید و از خرید محصولات دارای آلفا هیدروکسید اسید خودداری کنید.
 5. خرید یک برند لوازم آرایشی معتبر به منزله خرید یک محصول آرایشی با مواد اولیه با کیفیت و سالم برای پوست و صورت می باشد.
 6. در صورتی که به صورت آنلاین خرید می کنید سعی کنید که حتماً قبل از خرید نظرات مشتریان برای آن محصول را بررسی کنید.
 7. از اینترنت استفاده کنید و انواع محصولات مورد نظر را مشاهده و جزییات هر یک را بررسی کنید.
 8. از فروشنده بخواهید تا تستر محصول را در اختیار شما قرار دهد. زیرا تست کردن تصمیم خرید را برای شما آسان تر می کند.
 9. در هنگام خرید رژ لب حتماً رنگ رژ لب را تست کنید و از خرید رژ لب های دارای سرب تا حد امکان خودداری کنید.
 10. تاریخ انقضای محصول را حتماً چک کنید مخصوصاً تاریخ انقضای رژ لب که به ندرت توسط خانم ها بررسی می شود.
 11. در هنگام خرید توجه کنید که محصول مورد نظر اصل و اوریجینال باشد و به هیچ وجه محصولات تقلبی را خریداری نکنید. برای تشخیص اصل و تقلبی بودن محصول می توانید از اینترنت کمک بگیرید و محصول موجود در بازار را با عکس محصول در سایت معتبر برند مقایسه کنید. هر گونه اختلاف می تواند نشانه های تقلبی بودن لوازم آرایشی شما باشد.
 12. تاریخ مصرف لوازم آرایشی ها را بدانید. تاریخ مصرف چیزی جدا از تاریخ انقضای درج شده در پشت محصول است و زمان مصرف لوازم آرایشی را مشخص می کند. لوازم آرایشی پس از باز شدن باید در مدت زمان مشخص شده مصرف شوند در غیر اینصورت پس از سپری شدن زمان مصرف، محصول باید دور انداخته شود. به عنوان نمونه، زمان مصرف رژگونه ۱۲ تا ۱۸ ماه، سایه چشم ۱۸ تا ۲۴ ماه، مداد چشم ۱۸ تا ۲۴ ماه، رژلب ۱۲ تا ۱۸ ماه، ریمیل ۳ تا ۴ ماه و کرم پودر تا ۱۲ ماه تاریخ مصرف دارند. پس به هیچ وجه لوازم آرایشی باز شده از بسته بندی و استفاده شده را خریداری نکنید.

جمع بندی

هر چیز قاعده و قانون خود را دارد و خرید لوازم آرایشی نیز از این دسته مستثنی نیست. تمام نکات اشاره شده را به خوبی رعایت کنید تا محصول مناسب و درستی را برای خود خریداری کنید. هدف ما راهنمایی شماست و در اینجا به عنوان آخرین نکته در راهنمای خرید لوازم آرایشی ذکر می کنیم که حتماً با توجه به نیاز خود خرید کنید و از خرید لوازم آرایشی بسیار ارزان قیمت، تاریخ گذشته و غیر ضروری پرهیز کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما