بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ (شبکه نمایش خانگی)

0

بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که به صورت یکجا و در یک مجموعه گردآوری شده اند می تواند نظر هر مخاطب و بیننده ای را به خود جلب کند. در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ سریال‌های بسیاری وارد شبکه نمایش خانگی شدند که نمایش برخی از آنها در سال ۱۴۰۰ به پایان رسید و نمایش برخی دیگر نیز به سال ۱۴۰۱ کشیده شده است. علاوه بر آن سریال‌های دیگری نیز از نوروز ۱۴۰۱ و با شروع سال جدید وارد شبکه نمایش خانگی شدند که هم اکنون نیز در حال ساخت و نمایش می باشند. از این رو ما در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی سریال‌های حاضر در این مجموعه ۹ تایی بپردازیم.

سریال یاغی در بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

سریال یاغی یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر معمایی، جنایی و اجتماعی و با کارگردانی محمد کارت ساخته شده است. از بازیگران این سریال می توان به پارسا پیروزفر، امیر جعفری، طناز طباطبایی، نیکی کریمی، علی شادمان، فرهاد اصلانی و غیره اشاره کرد. این سریال در بهار ۱۴۰۱ منتشر شده و تا به امروز ۹ قسمت آن پخش شده است.

این سریال از روی یک رمان معمایی و جنایی نوشته مهدی افروزمنش ساخته شده است. در این رمان که سالتو نام دارد، قهرمان داستان یک پسر نوجوان ۱۶ ساله ساکن جنوب تهران با نام سیاوش است. سیاوش بدون هیچ امکانات، مربی و حمایتی به یک کشتی گیر نابغه تبدیل می شود و در مسابقات محلی می درخشد. بعد از آن دو مرد غریبه که نادر و سیا نام دارند از او حمایت کرده و به او قول قهرمانی جهان می دهند…

سریال یاغی در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال جیران

سریال جیران یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر عاشقانه و تاریخی و با کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی وی همراه با احسان جوانمرد ساخته شده است. از بازیگران این سریال می توان به بهرام رادان، حسین پاکدل، مریلا زارعی، پریناز ایزدیار، امیرحسین فتحی و غیره اشاره کرد. این سریال در بهمن ۱۴۰۰ منتشر شده و در سال ۱۴۰۱ و با ۲۳ قسمت در حال پخش است.

این سریال یک پرده دیگر از زندگی شاهان قاجار و هوس بازی آنها بوده که در آن ناصرالدین شاه عاشق دختری به نام خدیجه می شود. خدیجه با تأیید شاه به مقام سوگلی حرمسرا می رسد و به او لقب جیران را می دهند. از نکات جالب این سریال تشکیل یک مثلث عشقی در ادامه داستان بوده …

سریال جیران در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال راز بقا

سریال راز بقا یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر کمدی و طنز و با کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی ساخته شده است. از بازیگران این سریال می توان به سعید آقاخانی، حسن معجونی، هدیه بازوند، نیما شعبان نژاد، بهرام افشاری، فریبا جدیکار و غیره اشاره کرد. این سریال در نوروز ۱۴۰۱ منتشر شده و در ۱۷ قسمت در حال پخش است.

سعید آقاخانی در این سریال از بازیگران نون خ استفاده کرده و این بازیگران بار طنز سریال را به دوش می کشند. سریال راز بقا در مورد دو برادر به نام های حاتم و رحیم بوده که به ترتیب حسن معجونی و بهرام افشار به نقش آفرینی آنها می پردازند. حاتم فردی بی عرضه بوده که در رویای پول و مقام به سر می برد و رحیم نیز فردی بیکار و مردم آزار بوده که به یکباره با یک گروه خلافکار آشنا می شود و اتفاقاتی در این شرایط برای آنها پیش خواهد آمد…

سریال  راز بقا در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال ساخت ایران ۳ در بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

سریال ساخت ایران ۳ یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر کمدی و طنز و با کارگردانی بهمن گودرزی و نویسندگی احسان لطفیان و شهاب مهربان ساخته شده است. از بازیگران این سریال می توان به امین حیایی، آناهیتا درگاهی، مجید صالحی، مینا وحید، هومن برق نورد و غیره اشاره کرد. این سریال در اواخر ۱۴۰۰ منتشر شده و در ۱۴۰۱ و در ۲۰ قسمت در حال پخش است.

بهترین سریال های خارجی ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲

این سریال در ادامه دو فصل از سریالی با همین نام بوده که برای اولین بار در سال ۱۳۹۰ پخش شد. داستان این فصل از سریال در مورد سه نفر به نام های غلام، سیاوش و مرتضی بوده که کارشان بهم گره خورده است. بدین صورت که سیاوش در طلب انتقام شیرین از ستوده بوده و در آن طرف غلام نیز به ستاره علاقه مند است. از نقاط قوت این سریال می توان به بازی درخشان امین حیایی و داستان زیبا و صحنه های زیبای آن اشاره کرد.

سریال ساخت ایران ۳ در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال مهمونی

سریال مهمونی یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر طنز، عروسکی و تاک شو و با کارگردانی ایرج طهماسب و نویسندگی احمد فیاض، پانیذ زنگنه و روجا بهبهانی ساخته شده است. از بازیگران و صدا پیشگان این سریال می توان به ایرج طهماسب، کاظم سیاهی، هوتن شکیبا، الی امامی، سهیل مستجابیان، امیر ادیب و غیره اشاره کرد. این سریال در نوروز ۱۴۰۱ منتشر شده و تا به کنون ۱۸ قسمت آن پخش شده است.

سریال مهمونی یکی دیگر از شاهکارهای ایرج طهماسب سازنده برنامه کلاه قرمزی بوده که این بار با مجموعه جدیدی از عروسک ها پا به شبکه نمایش خانگی گذاشته است. داستان این سریال در مورد آقای مجری (ایرج طهماسب) است که به تازگی در خانه ای سکونت پیدا کرده که در کنار آن یک تالار عروسی قرار دارد و عروسک های حاضر در این سریال در داخل این تالار مشغول بکار هستند. البته در هر قسمت این سریال یک مهمان ویژه حضور دارد که همراه با عروسک ها لحظات زیبا و سرگرم کننده ای را برای بینندگان ایجاد می کنند. از عروسک های پرطرفدار این مجموعه می توان به بچه، پشه، مگس، روحی و غیره اشاره کرد.

سریال مهمونی در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال نوبت لیلی

سریال نوبت لیلی یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر عاشقانه، فانتزی، درام و رازآلود و با کارگردانی روح الله حجازی و نویسندگی وی به همراه سروش چیت ساز و مهدی شیرزاد ساخته شده است. از بازیگران این سریال می توان به مهران غفوریان، مریلا زارعی، حمید فرخ نژاد، لادن مستوفی، پردیس احمدیه و غیره اشاره کرد. این سریال در بهار ۱۴۰۰ منتشر شده و تا به کنون ۱۴ قسمت از آن پخش شده است.

این سریال در مورد دختری است که به یک کتاب مرموز دست پیدا می کند و از طریق همان کتاب پی می برد که در زمان های مختلفی با خانواده ش زندگی می کرده است. پس از آن لیلی دختر داستان سعی دارد رازهای نهفته در این کتاب را رمزگشایی کند و …

سریال نوبت لیلی در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال شب های مافیا ۴ در بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

سریال شب های مافیا ۴ یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر مسابقه و با کارگردانی سعید ابوطالب و مجری گری محمدرضا علیمردانی تولید شده است. این سریال در ابتدای ۱۴۰۱ منتشر شده و تاکنون تا فصل دوم قسمت دوم آن پخش شده است.

این سریال در قالب یک مسابقه جذاب و سرگرم کننده ساخته شده است که در آن کارگردان و مجری مسابقه تأثیری بر روند آن ندارند. سریال مافیا قرار است در چند فصل که هر فصل آن از سه قسمت تشکیل می شود ادامه یابد. همچنین در هر فصل این سریال ۱۲ نفر بازیگر و افراد سرشناس به عنوان شرکت کننده در آن حضور خواهند داشت که در قالب مسابقه مافیا با هم به رقابت می پردازند.

سریال شب های مافیا ۴ در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال جوکر (فصل ۱ الی ۷)

سریال جوکر یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر مسابقه و کمدی و با کارگردانی احسان علیخانی و سید حامد میرفتاحی ساخته شده است. سیامک انصاری مجری گری این کار را برعهده دارد و از بازیگران این سریال می توان به سیاوش چراغی پور، رضا شفیعی جم، حمید لولایی، امیر غفارمنش، سروش جمشیدی، میرطاهر مظلومی، علیرضا استادی، بابک نهرین و غیره اشاره کرد. این سریال در ۶ آذر ۱۴۰۰ منتشر شده و تا به کنون و در ۷ فصل در حال پخش است.

این سریال به صورت یک مسابقه در چند فصل ساخته شده است که در هر فصل آن تعدادی از بازیگران سرشناس کمدی ایران حضور دارند و این بازیگران در چند قسمت با هم به رقابت می پردازند. شرط برنده شدن شرکت کنندگان در هر بخش نخندیدن به صحبت های خنده دار سایر رقبا و خندانیدن آنهاست.

سریال جوکر (فصل 1 الی 7) در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سریال گیسو در بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

سریال گیسو یکی از بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پخش شده در شبکه نمایش خانگی بوده که در ژانر درام، معمایی و عاشقانه و با کارگردانی منوچهر هادی و نویسندگی وی به همراه سعید جلالی و علیرضا کاظمی پور ساخته شده است. از بازیگران این سریال می توان به محمدرضا گلزار، هومن سیدی، هانیه توسلی، حسین یاری، ساره بیات، بهاره رهنما، مسعود رایگان و غیره اشاره کرد. این سریال در سال ۱۴۰۰ منتشر شده و پخش آن در همین سال و با ۲۲ قسمت پایان یافت.

این سریال با عنوان عاشقانه ۲ نیز شناخته می شود و به نوعی می توان آن را دنباله سریال عاشقانه با کارگردانی خود منوچهر هادی دانست. سریال گیسو داستان معمایی دارد که در آن به مفاسد اقتصادی و باندهای فساد اخلاقی در جامعه پرداخته می شود. در فصل اول این سریال گروهی از بازیگران مانند مهناز افشار حضور داشتند که بنا بر دلایلی از ادامه کار با این مجموعه کنار کشیدند و همین امر نیز باعث ایجاد تغییراتی در ساختار کلی سریال شد.

سریال گیسو در بهترین سریال‌های ایرانی 1400 و 1401

سخن آخر

همان طور که می دانید شبکه نمایش خانگی از رسانه های پرطرفدار در بین عموم مردم بوده که اخیراً به جایگاه ویژه ای در بین اقشار مختلف جامعه دست پیدا کرده است. البته از تأثیر حضور پررنگ بسیاری از کارگردانان و بازیگران بزرگ سینما و تلویزیون در این عرصه نمی توان چشم پوشی کرد. بر همین اساس ما در این مطلب سعی کردیم ۹ مورد از پرمخاطب و بهترین سریال‌های ایرانی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را به شما مخاطبان عزیز معرفی کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما