چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنیم؟

0

رنگ کردن مو در خانه شاید ترسناک و دشوار به نظر برسد؛ مخصوصاً اگر بخواهید موهای خود را مانند حرفه ای ها رنگ کنید. در وهله هایی از زندگی اتفاق می افتد که افراد بنا بر دلایل مختلفی چون وقت، پول یا مشکلات قرنطینه حال حاضر، از رفتن به آرایشگاه منصرف شوند و به این فکر باشند که موهای خود را در خانه رنگ کنند. رنگ کردن مو در خانه، کار چندان دشواری نیست؛ کافیست که با ما همراه شده، رنگ مو محبوب خود را برداشته و آماده یک تغییر بزرگ شوید زیرا در اینجا هرآنچه را که برای داشتن رنگ موی رویایی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم تا به راحتی و به صورت کاملاً حرفه ای، موهای خود را در خانه رنگ کنید.

مراحل رنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن مو در خانه تنها با خرید یک رنگ مو، ترکیب آن با دکلره و گذاشتن آن بر روی مو خلاصه نمی شود. ممکن است اتفاق بیفتد که رنگ مو دوست یا فامیل خود را دیده و بپسندید و بخواهید که از همان رنگ مو برای رنگ کردن موی سر خود استفاده کنید؛ مشکل اینجاست که وقتی همان شماره و برند رنگ مو تهیه کرده و آن را بر روی موهای خود در خانه امتحان می کنید متوجه می شوید که نتیجه نهایی چندان خوشایند نیست و این اتفاق حتماً باعث نا امیدی شما می شود به همین دلیل در اسرع وقت تلاش می کنید که برای اصلاح رنگ مو سر خود به آرایشگاه مراجعه کنید.
دلیل این اتفاق و بروز تفاوت رنگ، درست انجام نشدن مراحل رنگ کردن مو در خانه است به این صورت که شما درهنگام رنگ کردن مو در خانه ممکن است که چند نکته ریز را جا گذاشته یا که آن نکات را به درستی انجام نداده باشید. اگر می خواهید همراه با ما موهای خود را به صورت حرفه ای در خانه رنگ کنید به مراحل زیر با دقت توجه کنید.

انتخاب مناسب رنگ مو

نحوه انتخاب رنگ مو اولین و مهم ترین بخش برای رنگ کردن مو در خانه است. برای این کار، شما می توانید از دوستان و آرایشگاه های مختلف تحقیق و پرس و جو کرده و ببینید که چه رنگ مویی مناسب شماست و یا چه رنگ هایی ترند سال هستند. توجه داشته باشید که حتماً نتیجه آن رنگ ها را بر روی موهای دیگران ببینید تا مطمئن شوید که رنگ مو انتخابی باب سلیقه شما است یا خیر!
چنان چه می خواهید از رنگ مو قدیمی خود استفاده کنید پس در این بخش کار چندانی ندارید و می توانید به سراغ مراحل بعدی بروید اما اگر قصد امتحان یک رنگ مو جدید دارید می توانید از رنگ موهای موقت که با شستن سر پاک می شوند؛ استفاده کنید. این روش بهترین اطمینان را از نظر انتخاب رنگ مو جدید به شما می دهد. در رابطه با رنگ موی فانتزی، اسپری های رنگ مو فانتزی می تواند بهترین انتخاب بجای رنگ کردن دایمی موها باشد.

قانون کلی برای انتخاب یک رنگ مو دایمی، انتخاب سایه رنگ مناسب است به این صورت که سعی کنید دو سایه رنگ نزدیک به موهای سر خود را انتخاب کنید هر چند که تن رنگ پوست نیز می تواند در این انتخاب به شما کمک شایانی کند. به عنوان نمونه پوست صورت به سه دسته تن گرم، تن سر و خنثی تقسیم می شود. افراد با تن گرم می توانند به سراغ رنگ های قهوه ای با پایه های طلایی، قرمز یا نارنجی بروند. افراد با تن پوست سرد می توانندبه سراغ رنگ های قهوه ای خاکستری سرد، بلوند، یخی و رنگ های سرد اینچنینی بروند. البته روشن یا تیره بودن پوست نیز می تواند در انتخاب رنگ مو شما تأثیرگذار باشد به همین دلیل، سعی کنید که متناسب با تیره یا روشن بودن پوست صورت خود، سطح روشنایی رنگ مو را انتخاب کنید. و اما خبر خوش برای افراد دارای تن پوست خنثی این است که می توانند هر رنگی را انتخاب کنند.

رنگ مو مارال

رنگ مو مارال یکی از رنگ موهای پر طرفدار داخل کشور است که علاوه بر پوشانندگی بالا با داشتن روغن های آرگان، زیتون، بادام و هسته انگور خاصیت نرم کنندگی بالایی دارد و موهای پایدار، زیبا و درخشانی را برای شما به ارمغان می آورد.

رنگ مو مارال
رنگ مو مارال

رنگ مو پلت

در لیست رنگ موهای سر برای خانم ها، رنگ مو پلت نیز وجود دارد. این رنگ مو ساخت آلمان است و در انواع رنگ های زیبا و کاربردی موجود است. معمولاً همراه این رنگ مو، اکسیدان مناسب به همراه ماسک مو وجود دارد به همین دلیل با خرید آن می توانید با خیال راحت موهای خود را رنگ کنید.

رنگ مو پلت
رنگ مو پلت

آماده سازی وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن مو

قبل از شروع به ترکیب رنگ مو، نیاز است که ابتدا محل مناسبی برای رنگ کردن مو خود انتخاب کنید معمولاً سرویس بهداشتی یا حمام می تواند انتخاب خوبی باشد. سپس پک لوازم رنگ مو یا تجهیزات مورد نیاز برای رنگ مو را آماده کنید. اگر این پک را ندارید می توانید از سایت های آنلاین یا فروشگاه های نزدیک به محل زندگی خود خریداری کنید. پک لوازم رنگ مو شامل کاسه رنگ مو، کلاه رنگ مو، فرچه یا قلم رنگ مو، دستکش و در صورت نیاز کلاه مش می باشد.

پک کامل لوازم رنگ مو مدل F-302 یکی از پک های کاربردی برای رنگ مو است که با خرید آن دیگر نیازی به خرید جداگانه تک تک وسایل ندارید و البته که قیمت پک نسبت به قیمت تک تک وسایل ارزان تر است.

تست رنگ مو

قبل از رنگ کردن کل موی سر نیاز است که ابتدا مقداری از رنگ را بر روی یک دسته کوچک از موهای پشت گردن خود تست کنید. این کار شما را مطمئن می کند که اولاً پوست سر شما به رنگ مو و مواد آن حساسیت ندارید، ثانیاً یک روش عالی برای دیدن نتیجه رنگ مو انتخابی بر روی موهای سر است پس حتماً تست رنگ مو را فراموش نکنید تا از مشکلات بعدی همچون سوزش، خارش و تاول پوست سر در اثر تماس با مواد شیمیایی رنگ مو در امان باشید.

جلوگیری از رنگ خوردن پوست صورت و گردن در محدوده خارج از  خط رویش مو

استفاده از وازلین بهترین روش برای جلوگیری از لکه لکه یا رنگی شدن پوست صورت و گردن شما به هنگام رنگ کردن مو در خانه است بدین صورت که شما باید نواحی خارج از خط رویش مو سر خود را با وازلین چرب کنید. این کار به شما کمک می کند که در صورت رنگی شدن اتفاقی پوست بتوانید آن رنگ را به راحتی با دستمال پاک کننده آرایش یا دستمال معمولی پاک کنید.

آماده کردن رنگ مو و ترکیب آن با اکسیدان

برای آماده کردن رنگ مو باید ابتدا به جعبه یا تیوپ رنگ مو نگاه کنید. معمولاً بر روی بسته بندی رنگ مو حجم اکسیدان لازم درج می شود. به عنوان نمونه در رنگ مو وال وار مشاهده شده در شکل زیر، عدد ۱+۱.۵ درج شده است. این عدد بدین معنا است که به ازای هر حجم رنگ مو لازم ریخته شده در کاسه مو باید ۱ و نیم برابر آن اکسیدان بریزید. توجه داشته باشید که اگر این ترکیب حجم درست نباشد و این نسبت را رعایت نکرده باشید رنگ مو شما یا تیره یا روشن در می آید. برای درست کردن نسبت اکسیدان به رنگ می توانید از یک ترازو دیجیتالی کمک بگیرید. نکته آخر، قبل از اضافه کردن اکسیدان حتماً با کمک فرچه رنگ مو، رنگ را مقداری در کاسه رنگ مو باز کنید.

تقسیم بندی مو برای رنگ

به منظور آماده شدن برای رنگ کردن مو سر در خانه نیاز است که موهای سر خود را به چند دسته تقسیم  بندی کنید اما قبل از آن توجه داشته باشید که اگر موهای شما در قسمت پایین ساقه مو آسیب دیده یا موخوره زیادی دارد قبل از رنگ کردن مو توصیه می شود که آن بخش های آسیب دیده مو را کوتاه کنید تا رنگ مو به خوبی بر روی موهای شما بشیند.

نحوه تقسیم بندی مو برای رنگ کردن مو بدین صورت است که برای شروع کار ابتدا موهای خود را از فرق سر از جلو تا پشت مو به دو قسمت تقسیم کنید سپس از گوش تا گوش نیز موها را به دو دسته تقسیم کنید تا چهار قسمت مساوی بر روی سر شما ایجا شود. قسمت های جدا شده را با گیره سر محکم کنید. در هنگام رنگ کردن هر قسمت را جداگانه باز کرده و آن را به دسته های کوچکتر تقسیم کنید تا رنگ به خوبی بر روی تار تار موی شما بشیند و یک رنگ مو یکدستی داشته باشید.

تقسیم بندی مو برای رنگ
تقسیم بندی مو برای رنگ

نحوه رنگ کردن ساقه مو

برای رنگ کردن مو در خانه سعی کنید که از یک نفر برای انجام این کار حتماً کمک بگیرید. از موهای پشت سر شروع کنید. یک دسته کوچک از موها را جدا کنید و دست خود را در زیر آن دسته قرار دهید. رنگ مو را با کمک فرچه رنگ مو بر روی تارهای مو بمالید. قسمت ریشه مو به نسبت ساقه مو از حرارت بیشتری برخوردار است پس مطمئناً زودتر رنگ می گیرند پس حتماً به این نکته توجه کنید که ابتدا ساقه های مو را رنگ کنید و در انتهای کار وقتی کل ساقه موها را رنگ کردید به سراغ رنگ کردن ریشه موها بروید این کار از ایجاد دو رنگی در نتیجه موهای رنگ شده شما جلوگیری می کند.

در هنگام زدن مو بر روی ساقه مو حتماً با دست، دسته مو را ماساژ دهید تا رنگ مو کامل به خورد مو برود. فراموش نکنید که رنگ کردن مو را تا دو سانت نزدیک به ریشه مو انجام دهید و از رنگ کردن ساقه مو جداً خودداری کنید. در حقیقت این روش برای افرادی است که قصد روشن کردن موهای خود را دارند زیرا تیره کردن موها آسان تر بوده و نیازی به انجام این همه جزییات نیست. همین کار را برای دسته موهای دیگر تکرار کنید و لایه به لایه به سمت بالا بروید. پس از اتمام موهای پشت سر نوبت به رنگ کردن موهای سمت راست سر شما می رسد. در آخر کار، شروع به رنگ کردن دسته موهای سمت چپ کنید. در اینجا یک نکته وجود دارد اینکه در هنگام رنگ کردن ساقه های مو، آن ها را جوری کنار بزارید که به همدیگر نچسبند تا در هنگام رنگ کردن ساقه مو، موهای شما کنده نشوند. معمولاً برای این کار از فویل های آلومینیومی نیز استفاده می شود.

در رابطه با رنگ کردن موهای سفید سر توصیه می شود به هر اندازه که درصد سفیدی موی سر شما زیاد باشد باید از رنگ هایی استفاده کنید که پوشانندگی بالای دارند که معمولاً رنگ ها تا پایه ۶ می توانند سفیدی های موی سر شما رابپوشانند و برای این کار مناسب هستند.

نحوه رنگ کردن ریشه مو

پس از اتمام رنگ ساقه های مو، مدت زمانی صبر کنید تا ساقه های مو رنگ بگیرد و رنگ آن ها با رنگ انتخابی شما کمی نزدیک شود. در این زمان، باید ریشه های مو را رنگ کنید. از انتهای پشت سر شروع کنید و موها را به سمت بالا زده و ریشه گیری کنید. دور تا دور لایه ها را مواد رنگ بزنید تا کل ریشه های موی سر شما به مواد رنگ آغشته شوند. صبر کنید تا ساقه و ریشه موی سر شما رنگ بگیرد. در این زمان می توانید از کلاه رنگ مو استفاده کنید تا موهای شما طبق زمان درج شده بر روی رنگ مو، رنگ بگیرد. در آخر کار موهای خود را در سرشور کامل بشورید تا هیچ گونه رنگی بر روی موهای شما باقی نماند.
برای اینکه دوام و ثبات رنگ مو بیشتر باشد و موهای نرم و خوش حالتی داشته باشید می توانید از نرم کننده های مخصوص مو استفاده کنید تا موهای شما نرم و سیلیکی شده و دریچه موها بسته شود و رنگ شما به راحتی از روی موی سر پاک نمی شود. به همین منظور می توانید به سراغ یکی از بهترین نرم کننده های موی سر که قیمت بسیار مناسبی نیز دارد به نام نرم کننده مو مارال مدل Rice bran & keratin حجم ۱۰۰۰ میلی لیتری بروید.

نحوه رنگ کردن موهای سفید

اگر موهای سر شما سفیدی دارند و می خواهید که این سفیدی ها را با رنگ کردن مو بپوشانید ابتدا باید به جنس مو خود و درصد سفیدی موها توجه کنید. ترجیحاً برای پوشش دهی موهای سفید بهتر است که از جلوی سر برای رنگ کردن موها شروع کنید و ولووم اکسیدان را نیز مقداری ضعیف کرده و از اکسیدان شماره یک برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید.
چنان چه فقط موهای جلو سر شما سفیدی دارد می توانید از دو کاسه رنگ مو استفاده کنید که در کاسه اول برای رنگ موهای سفید از اکسیدان شماره ۱ و برای رنگ موهای پشت سر که اصلاً سفیدی ندارند از کاسه دوم با اکسیدان شماره ۲ استفاده کنید. در صورت زیاد بودن سفیدی موهای شما سعی کنید که کمی بیشتر صبر کنید تا موهای سفید شما نیز بهتر رنگ بگیرد اما به هیچ وجه نسبت اکسیدان به رنگ را تغییر ندهید و از همان میزان در نظر گرفته شده توسط شرکت سازنده رنگ مو استفاده کنید.

نحوه هایلایت مو در خانه

اگر بخواهید که موهای خود را بسیار حرفه ای در خانه رنگ کنید توصیه می شود که هایلایت کردن مو در خانه را فراموش نکنید. برای این کار شما باید یک رنگ سایه نزدیک به رنگ اصلی خود انتخاب کنید که کمی روشن تر از آن باشد. رنگ چشم در انتخاب این رنگ می تواند بسیار کمک کننده باشد. اگر رنگ چشم های شما روشن است باید به سراغ رنگ ها سرد و در غیر این صورت باید رنگ های گرم را به عنوان سایه رنگ جهت هایلایت مو استفاده کنید. قبل از اعمال رنگ موهای شما باید خشک باشند. از مسواک یا براش ریمیل می توانید به عنوان فرچه رنگ استفاده کنید. برای شروع، از موهای جلوی سر شروع کنید و دسته های کوچکی از موهای سر را جدا کرده و رنگ بزنید. سعی شود که موهای رویی جلو سر و بالای سر را هایلایت کنید و از فوبل آلومینیومی برای جداسازی بخش های رنگ شده استفاده کنید. توجه داشته باشید که این روش مناسب موهای تیره است و از رنگ خوردن ریشه مو نیز جلوگیری کنید.

نحوه هایلایت مو در خانه
نحوه هایلایت مو در خانه

جمع بندی

بیان این همه جزییات برای این است که رنگ موی سر شما دقیقاً به همان رنگ مو دیده شده در کاتلوگ رنگ موی خریداری شما باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما