راهنمای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱

0

چنانچه قصد خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ را دارید لازم است با مشخصات و قابلیت های بهترین لپ تاپ ها در این زمینه که از محدوده قیمتی مناسب و پایینی نیز برخوردار هستند آشنا شوید. برای برخی افراد لپ تاپ ها استفاده چندانی ندارند و تمام فعالیت آنها با این دستگاه در تایپ کردن، تماشای فیلم، جست و جو در اینترنت، رسم نمودار، جدول و غیره خلاصه می شود. بر همین اساس لپ تاپ های دانشجویی می توانند بهترین انتخاب برای آنها باشد؛ چرا که در کنار قیمت مناسب و پایینی که دارند از مشخصات نسبتاً قابل قبولی نیز برخوردار هستند. به همین خاطر در این مطلب قصد داریم چند مدل پرطرفدار از لپ تاپ های دانشجویی عرضه شده در ۱۴۰۱ را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین لپ تاپ ها برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱

اگر قصد خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ را دارید، در این بخش می توانید با مشخصات و محدوده قیمت ۹ مورد از بهترین لپ تاپ های دانشجویی موجود در بازار با برند لنوو، ایسوس و ایسر آشنا شوید که به صورت زیر است:

لپ تاپ لنوو Lenovo IdeaPad 3 – SS

لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad 3 – SS یکی از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۸ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی با وضوح ۷۶۸×۱۳۶۶ است و وزنی معادل ۱.۸۵ کیلوگرم دارد.

این لپ تاپ دارای رم ۴ گیگابایت، حافظه DDR4 و هارد ۱ ترابایت بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای AMD 3000 Series 3020e با کلاک ۲.۶ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک Radeon RX Vega 3 استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۳ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، پورت HDMI و پورت USB 3.0 اشاره کرد.

Lenovo-IdeaPad-3-–-SSخرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ لنوو Lenovo IdeaPad 3 – TTE: خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱

لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad 3 – TTE یکی دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۱۲ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی TN با وضوح ۱۰۸۰×۱۹۲۰ (فول اچ دی) است و وزنی معادل ۱.۷ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۱۲ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت (HDD) و ۱۲۸ گیگابایت حافظه حالت جامد (SSD) بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای اینتلCore i3 10110u با کلاک ۱.۴ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک اینتل UHD 620 استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۲ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، کارت‌خوان SD، پورت HDMI، پورت USB 3.0، ویندوز ۱۰ هوم اورجینال اشاره کرد.

Lenovo-IdeaPad-3-–-TTEخرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ لنوو Lenovo IdeaPad 3 15ADA05

لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad 3 15ADA05 یک مدل دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ٩ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی با وضوح ۷۶۸×۱۳۶۶ است و وزنی معادل ۱.۸۵ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۸ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای AMD 3000 Series 3020e با کلاک ۲.۶ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک Radeon RX Vega 3 استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۳ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، پورت HDMI و پورت USB 3.0 اشاره کرد.

Lenovo-IdeaPad-3-15ADA05خرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ لنوو Lenovo L3: خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱

لپ تاپ لنوو مدل Lenovo L3 یک گزینه دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک انتخاب مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۱۳ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی TN با وضوح ۱۰۸۰×۱۹۲۰ (فول اچ دی) است و وزنی معادل ۲ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۸ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت مکانیکی (HDD) بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای اینتل Core i3 1115G4 با کلاک ۱.۴ گیگاهرتز در حالت توربو و ۶ مگابایت حافظه کش و کارت گرافیک اینتل UHD Graphics استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۳ سلولی با شارژدهی ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، پورت HDMI، پورت USB 3.0 و پورت Type-C اشاره کرد.

Lenovo-L3خرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ ایسوس ASUS R465FA EB028

لپ تاپ ایسوس مدل ASUS R465FA EB028 یک نمونه دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۱۰ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۴ اینچی IPS با وضوح ۱۰۸۰×۱۹۲۰ (فول اچ دی) است و وزنی معادل ۱.۶ کیلوگرم دارد.

خرید لپ تاپ (ویژگی‌های یک لپ‌تاپ خوب در ۲۰۲۲)

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۸ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای اینتل Core i3 10110u با کلاک ۱.۴ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک اینتل HD Graphics 520 استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۲ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، پورت HDMI، پورت USB 3.2 و پورت Type-C اشاره کرد.

ASUS-R465FA-EB028خرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ لنوو Lenovo IdeaPad 3 – X: خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱

لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad 3 – X یکی دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۷ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی است و وزنی معادل ۱.۷ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۴ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای اینتل Celeron N4020 با کلاک ۲.۸ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک اینتل UHD 600 استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۲ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، پورت HDMI، پورت USB 3.0 و کارتخوان SD اشاره کرد.

Lenovo-IdeaPad-3-–-Xخرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ لنوو Lenovo IdeaPad L3 – EEC

لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad L3 – EEC یک مدل دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۱۴ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی TN با وضوح ۱۰۸۰×۱۹۲۰ (فول اچ دی) است و وزنی معادل ۲.۲ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۱۲ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت مکانیکی (HDD) و ۱۲۸ گیگابایت حافظه حالت جامد (SSD) بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای اینتل Core i3 1115G4 با کلاک ۴.۱ گیگاهرتز در حالت توربو و ۶ مگابایت حافظه کش و کارت گرافیک اینتل UHD Graphics استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۳ سلولی با شارژدهی ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، پورت HDMI، پورت USB 3.0، پورت Type-C اشاره کرد.

Lenovo-IdeaPad-L3-–-EECخرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ ایسر Acer Aspire3 A315 – ۵۶ – ۳۵۶N – A

لپ تاپ ایسر مدل Aspire3 A315 – ۵۶ – ۳۵۶N – A یک گزینه دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک انتخاب مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۱۱ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی TN با وضوح ۷۶۸×۱۳۶۶ است و وزنی معادل ۱.۹ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۸ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت بوده و در طراحی آن از پردازنده دو هسته‌ای اینتل Core i3 1005G1 با کلاک ۳.۴ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک اینتل UHD Graphics استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۲ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، نور پس‌زمینه کیبورد، پورت HDMI و پورت USB 3.0 اشاره کرد.

Acer-Aspire-3-A315-–-56-–-356N-–-Aخرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

لپ تاپ لنوو Lenovo Ideapad L340

لپ تاپ لنوو مدل Ideapad L340 یک نمونه دیگر از بهترین لپ تاپ های موجود در بازار بوده که می تواند یک گزینه مناسب و کاربردی برای خرید لپ تاپ دانشجویی در ۱۴۰۱ باشد. این دستگاه با محدوده قیمتی ۱۵ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار می گیرد و دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی با وضوح ۱۰۸۰×۱۹۲۰ (فول اچ دی) است و وزنی معادل ۲.۱ کیلوگرم دارد.

همچنین این لپ تاپ دارای رم ۸ گیگابایت، حافظه رم DDR4 و هارد ۱ ترابایت بوده و در طراحی آن از پردازنده چهار هسته‌ای AMD Ryzen 5 R5-3500U با ۸ رشته (هسته مجازی) و کلاک ۳.۷ گیگاهرتز در حالت توربو و کارت گرافیک AMD RX Vega 8 استفاده شده است. باتری این لپ تاپ از نوع ۳ سلولی با شارژدهی ۳ تا ۴ ساعته است و از امکانات جانبی آن می توان به وبکم، وای فای، بلوتوث، کارت‌خوان SD، پورت HDMI، پورت USB 3.0 و پورت Type-C اشاره کرد.

Lenovo-Ideapad-L340خرید لپ تاپ دانشجویی در 1401

سخن آخر

لپ تاپ های دانشجویی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین لپ تاپ ها به شمار می روند که هم قیمت مناسبی دارند و هم از قابلیت های نسبتاً خوبی برخوردار هستند. بر همین اساس ما در این مطلب سعی کردیم به معرفی مشخصات و قابلیت های چند مدل پرطرفدار از این لپ تاپ ها و محدوده قیمتی آنها بپردازیم که امیدوارم مورد توجه و استفاده شما مخاطبان عزیز قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

باتشکر از ارسال نظر شما